Jalkapallon mm2018

koviakavereita

On se hyvä, että suurmaat saaneet siipeensä. Espanja, Saksa ja Argentiina ulkona. Olisi se kietämättä aika siistiä olla joku huippu-urheilija isoine sponsoreineen. Lionel Messi ja Ronaldokin saavat yli satamiljoonaa euroa vuodessa palkkaa mainossopimuksineen. Räikkösen Kimikin tienannut satoja miljoonia euroja ja ura jatkunee ainakin muussa huipputallissa, jos ferrari niin tyhmä ettei jatka superässän sopimusta. Räikkönen ollut kovaluu jo 17 vuoden ajan fi ja pari kautta siinä välissä rallissa.

3

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koviaovatjoo

      Kyllä huiput tienaa, kun osaavat tehdä huippusopimuksia. Miten tämä kaikki liittyy Eurajokipalstaan? Täällä ei tietääkseni ole kukaan huippu-urheilija. Juhani Jasu ainut, mutta hän nyt vain sm-liigatason kiekkomies ei muuta. Tulot varmaan jäävät siihen 100te vuodessa, johon kuka tahansa ketä vähänkin viitsii nähdä vaivaa pystyy.

    • saksaundpakolaispaska

      Olen tosi vihainen. Moni eurajokilainen niin kateellinen futareille, että eivät viitsi kommentoida lainkaan, vaikka heitä monia harmittaa, kun moni huippumaa on lyönyt vesiperät otteluissa.

    • ääähhhhh

      Kisat loppu jo

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      184
      5052
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      24
      4453
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      257
      3034
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2922
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2531
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      54
      1853
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1814
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe