Tulkaa minun tyköni, kaikki työtätekeväiset ja raskautetut, niin minä annan teille levon. Matt.11:28
Tulkaa te yksinäisyyteen, autioon paikkaan, ja levähtäkää vähän. Mark.6:31
Tulkaa, sillä kaikki on jo valmiina. Luuk.14:17
Tulkaa einehtimään. Joh.21:12
Jeesus kutsuu: tulkaa!
17
4146
Vastaukset
- Tiiäksää
Biblia 1776 mark.6:31 ja hän sanoi heille: tulkaa te yksinänne erinäiseen paikkaan ja levätkää vähä;
- Tiiäksää
Alkutekstistä ei löydy kehotusta mennä yksinäisyyteen. . .
Kolkuttelin nälkäisenä ja väsyneenä kirkon ovea. Lukossa oli, eikä jeesuskaan tullut avaamaan.
- teuta011
" he-ma"
-
Sinne ei kannata tulla silloin kun ei ole sanaa jaossa ,
vaan silloin kun on sanan jaon aika .
-
Jeesus tarkoitti sydämen ovea.
- teuta011 kirjoitti:
" he-ma"
-
Sinne ei kannata tulla silloin kun ei ole sanaa jaossa ,
vaan silloin kun on sanan jaon aika .
-
Jeesus tarkoitti sydämen ovea.
-Tyhjää siis.
Onttoa puhetta ja satuja sekä tarinoita joissa satujeesus ruokki kansanjoukot parilla leipäpalasella sekä muutamalla kalanruodolla - unohtamatta veden muuttamista viiniksi.
Nolojeesus on satua.- HerääJoPahvi
he-ma kirjoitti:
Tyhjää siis.
Onttoa puhetta ja satuja sekä tarinoita joissa satujeesus ruokki kansanjoukot parilla leipäpalasella sekä muutamalla kalanruodolla - unohtamatta veden muuttamista viiniksi.
Nolojeesus on satua.Tapahtumilla oli tuhansia silminnäkijöitä ja tapahtumat itse kokeneita. Miksi valehtelija kuvittelee että hgänen valheensa ovat faktatietoa vahvempia.
HerääJoPahvi kirjoitti:
Tapahtumilla oli tuhansia silminnäkijöitä ja tapahtumat itse kokeneita. Miksi valehtelija kuvittelee että hgänen valheensa ovat faktatietoa vahvempia.
Missä ovat silminnäkijöiden tuottamat kirjalliset muistiinpanot?
Ihmetekoja muka teki tuo satuhahmojeesus, mutta kukaan ei viitsinyt mitään kirjata muistiin jälkipolvia varten.he-ma kirjoitti:
Missä ovat silminnäkijöiden tuottamat kirjalliset muistiinpanot?
Ihmetekoja muka teki tuo satuhahmojeesus, mutta kukaan ei viitsinyt mitään kirjata muistiin jälkipolvia varten.Oletko unhottanut Raamatun?
Kaikki on siellä kirjoitettuna ylös.
-
Ai niin sinä et tunnista sitä todeksi?
Olet sellainen reppana vaan .
-padasjoenukko kirjoitti:
Oletko unhottanut Raamatun?
Kaikki on siellä kirjoitettuna ylös.
-
Ai niin sinä et tunnista sitä todeksi?
Olet sellainen reppana vaan .
-Tutustu faktoihin. Raamatun historia todistaa sen väärennökseksi.
- PönttöMikäPönttö
:))))))))) kato paholaisen sokeaksi tekemää. Sinähän et tiedä mitään pyhistä kirjoituksista! Miksi siis kirjoittelet? :)))))))
- He1näkuu
Pohjois-korean Kimit ovat tehneet monia ihmetekoja. Näillä on tuhansia silminnäkijöitä. Pidät heitä sitten varmaan jumalina.
- huu-haa_huithapeli
"Jeesus kutsuu: tulkaa!"
Tulit puhuneeksi paskaa Jeesuksen suulla. Luuletko että se tykkää siitä? - Hahhaaa
Eikös se teurastettu siihen ristipuuhun, kuinka se vielä voi kutsua?
- Sydänkunaukion
Jeesus nousi kuolleista.Ja nyt hän elää. Ja on siellä Taivaallisen Isän tykönä ja haluaisi niin pitää sinustakin huolta.
- teuta011
"hahaalle
-
Kyllä ! Mutta Jeesuksella Ja Hänen isällä oli sopimus.
että Jumala pelastaa ( herättää Hänet kuolleista )
kolmantena päivänä, ja niin tapahtui .
-
- mikä.mättää
Eikös työttömät kelpaa ollenkaan?
- mitäsitten
Kyllä Jeesus antaa levon, mutta lestalaiset ottaa sen pois saman tien !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051109
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt611072Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144818- 65705
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103601Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto89591- 53557
- 78551
- 39528