kuin Jussi-Hallaho sanoessaan jo viisivuotta sitten matuista tulee niin suuri ongelma euroopassa muutamien vuosien kuluttua kuinka oikeaasa hän olikaan,saksassa on paha hallituskriisi menossa kaatu hallitus on todnnäköistä että kaatuu miksi tilanne päästettiin näin pahaksi siitä saa syyttää vaseistolaisia hallituksia koko euroopassa voi olla että sisällissota riehuu eikä siihen montakaan vuotta aikaa.
Harva politikko on osunut niin oikeaan
Oikessa.oli.jussi
19221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyllä hallitus tekee parhaansa ottamalla ja oikein pyytämällä lisää haittamuuttajia, salaisella sopimuksella jota ei kansalle edes julkaistu, onko perustuslain vastainen hyvävelisopumus.
https://yle.fi/uutiset/3-10285884
Kaikki keinot noilla käytössä, suvakki asijanajajat neuvoo ja RAHASTAA.
https://yle.fi/uutiset/3-10106175
Jussi-Hallaho,kaatu hallitus,vaseistolaisia... ai tätä älynmäärää joka persusta kumpuaa.
Tehdään rahaa kansan laskuun, luonasi rahan.
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/pakolaisbisnes-kannatti-luona-teki-vastaanottokeskuksilla-yli-kolmen-miljoonan-euron-voiton/?shared=984968-f754ae78-500
Vihervasurithan sanoivat jo viisi vuotta sitten että he rikastuttavat Suomen näillä moniosaajilla.
No missä ne rikkaudet nyt viipyvät.
Toistaiseksi vain rikostilastot ovat rikastuneet...
Persut otti kiltisti maahan 35 000 maahanmuuttajaa ja Halla-aho oli tyytyväinen. Tyypillistä punikkipersujen toimintaa. Orpon johdolla rajat pysyy kiinni.
Kansa kyllä muistaa kun vihervasurit vaativat kaikkien matujen ottamista tänne ikuiseen elatukseen.
Tyypillistä vihervasureiden valehtelua.
Syytetään muita omista rikoksista.
Oletteko kuulleet että vihervasurit vaatisivat näiden palauttamista. Hehe
Ruotsissa on hallituksen ja poliisin välinen hätäkokous, kun joka toinen päivä yksi henkilö kuolee matujen käden kautta.
Rasmus-ryhmän älyköt jo kielsivät nämä uutiset valeena.Kun tarpeeksi kauan valehtelee itselleen alkaa niihin jo itsekkin uskoa voi rasmus parkoja mutta ei käy sääliksi moiset älykääpiöt.
Halla-aho on tyypillinen punikki, ja kuuluu vanhaan punikkisukuun jo Vapaussodan ajoilta. Se ajaa sukunsa perinteiden mukaisesti punikkien asiaa toimien ihan samoin kuin entisaikojen punikkiagitaattorit. Ja köyhä kansa menee taas ansaan samoin kuin 100 vuotta sittenkin.
Halla-ahon äidinisä oli Alajärvellä arvostettu kunnanlääkäri, äiti sairaanhoitaja. Ei pohjalaiset ole punikkeja.
Kukaan europarlamentaarikko on pilannut Suomen mainetta Brysselissä niin pahasti kuin Halla-aho:
https://www.vihrealanka.fi/blogi-eu-kolumni/ei-hissiin-rasistin-kanssa
No tietysti hillotolppa-Kyllönen.
Miksi Kyselet typeränä itsestäänselvyyksiä???
Suomeen tulleet 35000 irakilaista miestä eivät paenneet sotaa, korkeintaan armeijaa.
irak ei ota heitä vastaan, joten jotain hämärää näissä miehissä on?
Ruotsin kanssa oli neuvoteltu, että pääsevät Ruotsin läpi ja tulevat Suomeen.
SPR tiesi asian etukäteen ja oli valmistautunut heidät vastaanottamaan.
Suomi ei ollut varautunut, että Euroopasta jopa Ruotsista miehiä lähtee Suomeen ja lukumäärä nousi. Olisi hyvä saada julkisuuteen niiden hallituksen ministereiden nimet, jotka olivat sopimukset Ruotsin kanssa tehneet. Vaikea ei ole päätellä ketkä mokasivat koko Suomen yhteiskunnan tulevaisuden. Kaksi varsin suosittua politiikkoa katosi poliittisista tehtävistään ja julkisuudesta. Toivottavasti Persut julkaisevat nimet ennen vaaleja.
Nimet vaan esiin miksi ihmeessä niitä piilotellaan tai olla arka juttu. Perussuomalaiset ovat ainoa vaihtoehto ketä voi äänestää muut puolueet ovat täällä ottaneet selkeän kannan maahanmuuttoon muualla alkaa puolueet tulla Jussi_Alon linjalle joka lienee ainoa vaihtoehto tämän euroopan pelastatamiseksi.
Pitääkö putkosen siis palata raiskaaja-vasureihin?
Ruotsia ravistelee valtava jengiväkivalta matut valtaat kaupungeja päivittäiset jengisodat ovat arkipäivää nyt on pääministeri Löfveen viimeinin herännyt ruususenunesta jatkuvat ammuskelut saivat nukkuneen pääministerin viimeinkin hereille on kriisikokouksen paikka vihdoinkin.Syksyn vaalit pelottavat R-demokraatit nousemassa suurimmaksi puolueeksi heitä syytetään irtopisteiden keruusta hhhe hehän ovat tämän järjettömän mamutuksen tuoneet esille vuosientakaa .
Ylen+teettämä+tutkimus:+persut+10,3+%,+siniset+1,1+%.
Ruotsin poliisista ei taida olla enää mihinkään johtuuko rasismin pelosta vai onko tullut noita suvakkipoliiseja niinkuin meilläkin jotka katsovat matujen rikoksia läpi sormien. Vielä reilut neljäkymmentä vuotta sitten siellä asuneena kyllä sai mustalaiset ja suomalaiset Krekut ja Jugoslaavit maistaa pamppua mutta ei niistä valiteltu ei ne syyttä hakannut . Nyt poliisi on menettänyt otteensa siellä kuten meilläkin Vasemmistohallituksien suojissa matu piileksii ja tässä on tulosMatut käyttivät härkisti hyväksi tälläisiä hyväuskoisia suvakkeja Paavo Arhinmäki,Lii Andesson,Emma Kari jotka ovat jossain pumpulissa kasvaneet tietämättömiä ääliöitä,itse olen ollut eriväristen ja mustalaisten kanssa senverran tekemisissä että tiedän varmasti mistä puhun.