ettei täällä ole enää minulle mitään.
Olen niin hyvin helpottunut
viestinviestiä
17421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
alkaa luovuttamaan. Ei ole pienintäkään mahdollisuutta, että juttu edistyisi, tai siitä tulisi mitään.
On sinulle. Elämä
Milloin täällä olisi muka ollut?
Niin juuri. Olen herännyt sekopäisyyden unesta ja näen kaiken nyt selvemmin. Siihen meni liian pitkä aika. :/
Varmaan yksi jos toinen kokenut saman asian. Sellaista se on. Tämä palsta.
Jos täällä olisi sittenkin sinulle jotain?
Sä oot joku pirulainen 😂
Katsos kun ei ole. Sehän siinä onkin, kun herää sekopäisyyden unesta ja näkökulma on ihan täysin eri kuin ennen, ei voi kuvitella enää näkevänsä jotain sellaista mitä ei ole, eikä ole ollutkaan.
Tämä selvä.
Niin onkin, hyvin selvää.
Heipäheit vaan täällä vielä kärvisteleville. Ehkä teidänkin silmänne aukeavat vielä... jos valitsette niin.
Mä saatan laittaa vielä viestin.
Mutta heipähei vaan sinne.
Näihin kuviin näihin tunnelmiin.
Joku/jotkut on vedättänyt yhtä miestä monia vuosia ja täydestä on tainnut mennä. Nyt kun vedätys on alkanut selvitä miehelle, vedättäjä nauraa maha kippurassa tekosilleen. Nainen maksaa vedättäjän ja miehen leikistä laskua ilmeisesti vielä kauan.
En katsoisi että se on miehen osalta ollut leikkiä jos hän on uskonut vedättäjään ja hänen luomiinsa mielikuviin (manipulointiin). Se on kyllä ikävää jos mieheltä on jäänyt huomioimatta oikean kohteensa viestit ja jos mies on vielä saanut vääriä käsityksiä oikeasta kohteestaan. Tänne palstalle kumminkin päädytään tilanteissa missä ei tunneta vielä kovin hyvin. Täällä on helpompi omia rakastavat viestit kuin varovaisemmat etten sanoisi kuivemmat asialliset viestit. Olen kumminkin varma että jos yhteys vielä kaiken jälkeen syntyy oikeassa elämässä niin tällä palstailulla ei ole merkitystä. Harmillista että niin kauniin asian kuin rakkauden piirissäkin liikkuu vedättäjiä/huijareita niin elävässä elämässä kuin palstallakin.
Kyllä mies tiennyt jo pitkään että vedättäjä asialla. Eniten kiinnostaakin miten pitkään joku jaksaa jatkaa, koska kohteitakin kehitetään lisää kun edelliset loppuvat. Milloin mitta tulee lopulta täyteen ja tuleeko trolli koskaan kylläiseksi? Toisena eläminen palstalla ei voi olla kovinkaan hohdokasta elämää, vaikka siitä saisi kuinka makeat naurut. Tai voihan sitä niin uskotella, mutta elämäänsä oikeasti tyytyväisellä ei pitäisi olla tällaiselle mitään perusteltavaa tarvetta. Se on kyllä erityisen valitettavaa jos joku oikeastikin on kaivannut. Palsta on huono paikka sellaiselle.
Välillä palsta viettää hiljaiseloa. Kyllä niitä sitten pikkuhiljaa alkaa taas putkahtelemaan.
Josko nyt muijasi saisi huomiotasi ettei tarvitse olla niin epävarma. Aikaa sinulla on sitten 24/7 kun et trollaa täällä.