Matu tulva 2015 tuli Ruotsin läpi. Tämä tulva oli EU:n sääntöjen vastainen, joten eikö Ruotsi olisi korvausvelvollinen matujen aiheuttamista aidoista kustannuksista.
Tietenkin Stubbin hallitus oli Ruotsin painostuksesta spinut taakan jaosta, mutta silloin oli jo uusi hallitus. Sipilällä eikä edes Soinilla ollut munaa sulkea rajaa, koska se olisi suututtanut Ruotsin.
Sopimuksen Ruotsin kanssa junailleet Stubb ja Calle Haglund joutuivat mokansa takia jättämään Suomen politiikan. Ihmeellistä, ettei Halla-aho tuo asiaa vahvasti esiin julkisuudessa, vai odottaako hän vaalien alle?
Maahanmuuton historia ja kustannukset!
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t947603- 374027
- 473586
- 2422983
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402702- 452542
Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212494- 1322471
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292409Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as262240