Paljonko näitä liikkuu?

https://venelehti.fi/sipoonselan-onnettomuudesta-isot-sakot/
Valitettavasti tämä sankari ei ole vesillämme liikkujista ainoa laatuaan.
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan käsittämättömän pitkälle oli päässyt noilla taidoilla. Liekö tullut meripäiviltä, ottanut pari olsaa ja nukahtanut?

Itseäni huolettaa kaljasiepot vesillä. Joskus näkee kun joku ajelee 100 hampaista koulua ja kiskoo samalla kaljaa. Huomaan itse että ole inkin määrä vaikuttaa motpriikkaan, vireystilan ja ilmeisesti myös nopeuttaa hypotermiaa. Tein jo laser-aikoina päätöksen nollatoleranssista sekä veneessä että muissa kulkupeleissä. Ankkurikalja sihahtaa vasta kun vene on kiinni.

Äänestä
  • Tänne sen sijaan kirjoittelet umpijurrissa, tekstin laadusta päätellen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pååtittaja kirjoitti:

https://venelehti.fi/sipoonselan-onnettomuudesta-isot-sakot/
Valitettavasti tämä sankari ei ole vesillämme liikkujista ainoa laatuaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu