Mielenterveys ja alokasaika (kysymyksiä)

AP_AP

Tosiaan olisi huomenna lähtö armeijan leipiin ja tilannehhan on lyhyesti tämä:

Kutsunnat - Kaikki OK (luokka A)

Viimeiset ~2 vuotta itsetuhoisuutta, "masennusta" sun muuta paskaa (vain muutama kaveri tietää asiasta)

Kysymykset kuuluvatkin:

Kuinka helposti "lentää ulos" armeijasta itsetuhoisuuden/mielenterveysongelmien takia? (minulla siis ei ole lääkitystä)

Kuinka nopeasti ja miten sinne lääkärin pakeille pääsee siellä?

Onko armeijan "sisäasusteessa" pitkähihaista paitaa tmv / olisiko se outoa jos jollain olisi sellainen päällä ekana päivänä?


Vaikka tämä saattaa kuulostaa ns. "C-papereiden ronkumiselta" niin minulla tosiaan olisi halu käydä armeija (olettaen ettei se nyt niin paskaa ole) senkin takia ettei omat mielenterveysongelmat tulisi sitten vanhempien tietoon...

3

453

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuolemaa

      Minullakin olisi huomena sama edessä. En mene inttiin. Viillään ranteeni auki ja tilaan ambulanssin hakemaan minut. Vapautus on sitten varma.

      SUOMI on PAHOINVOINTI VALTIO!!!!!🔪🔪🔪🔪🔫💉💊

    • olkaaMiehiäEiVitunorjia

      Ensin kannattaa olla rehellinen itselleen ja muille, unohtaa sellaiset paskahöpinät, että haluaa käydä intin loppuun ja vapautus ei kerro mitään mielenterveysongelmista, vaan parhaimmillaan siitä, että et ole alistettavissa (sopeudu) 5 euron vrk korvauksella joksikin muiden hyväksikäyttämäksi homo-orjaksi. Pois sieltä pääsee, kun on selkärankaa, eikä alistu tekemään, niin kuin ne käskee, jos räkäisee vaikka kapiukkoa naamaan ja sanoo, tuon verran sinua arvostan, sen voisi tehdä jo kutsunnoissa, niin tuskin tarvitsisi kasarmilla edes näyttäytyä.

    • Lapsikessu

      Alokas aika voi olla vaikea. Alikessut vielä lapsia ja toiminta kaikkea muuta kuin ....... Tammisaari viesti19 ei taida olla Dragsvik maineelle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1310
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      448
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    15. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      83
      434
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe