elämässä aika kauan ja nyt tavallaan tunteeton. Enegiaa on mennyt monien keskeneräisten asioiden hoitamiseen ja siltikin kaikki yhä kesken. Yleensä osaa asettua "kaltaisteni" ihmisten asemaan, mutta nyt se taito on piilossa. Näin käy kauan kestäneen sressin takia. Ehkä olisi hyvä että olisi ihminen joka olisi läsnä vaikka hiljaisuudessakin. Näin keltaisen paidan tänään onko se toivon väri. Toivotko että olisin hiljaisesti läsnä sinun elämässä.
On ollut surua
apuatarvitsevalle
3130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin välillä omat murheet ja stressi vie voimat olla empaattinen.. Sitten tulee huono-omatunto jälkeenpäin, jos on käyttäytynyt tökerösti ja tunteettomasti.. Mutta kai niin käy joskus kaikille?
Kyllä varmaan niin käy muillekin ja hyvä että ymmärtää senkin.
Keltainen on toivon, mutta myös älyn, yhteyden, selkeyden, aktiivisuuden, rehellisyyden, innostuneisuuden, oikeudenmukaisuuden ja päättäväisyyden väri.