Suomessa RKP ja SDP:n Antti Rinne ovat sanoneet, että yhteistyö Perussuomalaisten kanssa ei käy.
Halla-aho on koonnut kaikki scandinavian kansallismieliset saman lipun alle.
Pohjoismaiseen Neuvostoon muodostuu vahva blokki. Persujen tuleekin tehdä töitä, jotta ainakin RKP ja ahvenanmaalaiset saadaan järjestössä marginaaliin.RKP:n nykyinen 3,3% kannatus ja pienimmän puolueen asema ei oikeuta mihinkään varsinaiseen toimintaan.
Toivottavasti Perussuomalaiset seuraavassa kokouksessa nostavat profiiliaan ja sulkevat ovet A-M Henrikssonilta ja ahvenanmaalaisilta.
Halla-aho on koonnut kaikki scandinavian kansallismieliset saman lipun alle.
Pohjoismaiseen Neuvostoon muodostuu vahva blokki. Persujen tuleekin tehdä töitä, jotta ainakin RKP ja ahvenanmaalaiset saadaan järjestössä marginaaliin.RKP:n nykyinen 3,3% kannatus ja pienimmän puolueen asema ei oikeuta mihinkään varsinaiseen toimintaan.
Toivottavasti Perussuomalaiset seuraavassa kokouksessa nostavat profiiliaan ja sulkevat ovet A-M Henrikssonilta ja ahvenanmaalaisilta.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joo,+nyt+persut+määrää.+Ollaan+niin+kovia+kun+on+10%+galluppikannatus.+Pudotusta+edellisistä+vaaleista+melkein+samanverran.+Lues+piruuttas+mitä+Ruåttin+lehdet+kirjoittavat+näistä+teidän+kavereista.
Sverigedemokraateille+povataan+20-28%:n+osuutta+vaaleissa.+Ylöspäin+menoa+jokatapauksessa.+Media+yrittää+mollata+tietenkin,+niin+se+mollaa+Perussuomalaisia+Suomessakin.+Hesarin+uskottavuus+on+jo+mennyt+ja+tilaajamäärät+laskussa.+HBL+ei+menesty+ja+tekee+miljoonien+tappiot.
Ruotsin+vaalien+tulos+tulee+heijastumaan+Suomeen.+Nyt+kannattaa+hypätä+Perussuomalaisten+junaan+se+kiitää+scandinaviassa+kovaa+vauhtia..
Junan+ei+tarvitse+pysähtyä+Bennäsin+asemalla+ottamassa+kyytiin+ruotsinkielisiä.
Scandinavian+kaikkien+maiden+toinen+kansalliskieli+on+englanti.
Perussuomalaiset+ovat+vankimmin+sitoutunut+pohjoismaisiin+arvoihin!
On herttisen yhentekevää mitä Ruotsin lehdet kirjoittava.Ruotsalaiset on oman maansa tuhonneet avaamalla kehitysmaalaisille tuholaisille rajansa tolkuttomasti. Ruotsi on suurelta osin muuttunut sodomaksi ja gomoraksi.Olen vuosikymmeniä Ruotsissa asunut ja tunnen ajan ennen kehitysmaalaisten maahantuloa ja nykyajan.
Tuskinpa+ne+persutkaan+kovin+kiihkeästi+Rinteen+ja+sossujen+kanssa+samaan+hallitukseen+himoittevat.
Ja+persut+tulevat+kannatustaan+kasvattamaan+pitämällä+suomalaisten+puolta,+näitä+klopaalisia+omankansan+tuhoajia+ja+mädättäjiä+kohtaan,+joita+on+punavihreä+vasemmisto+ja+hallituspuolueet.
10%+kannatusta+on++hyvä+,ei+ole+kovinkaan+pitkä+aika+siitä+kun+kallupit+sossuille+näyttivät+13+-+14+%
++Tämä+oli+sen+jälkeen+kun+sosdemit+olivat+hallituksessa+edellisen+kerran.+Mutta+kansan+muisti+ei+ole+pitkä,joten+nyt+sossuilla+on+kannatusta+taas.Hallitusvastuu+kyllä+tulee+melko+pian+sen+kannatuksen+pudottamaan,ei+se+mikään+saavutettu+etu+ole.
Suomen demarit ovat hetken suosiossa, mutta pian tulee arkipäivä. Pohjoismaiden demarit ovat eri linjoilla, kuin suomalaiset. Persut ovat Euroopasta tulevassa myötätuulessa.
Vaaditaan demareiden tiukempi haastaminen
Käsittääkseni Perussuomalaiset olisi kelvanneet Urpilaisen aikana oikein hyvin mutta silloinen johto ei hallitukseen lähtenyt
Rinne luulee ,kun hän tarjoaa rahaa niin kaikki äänestää puolueta , tulee vaaleissa näkemään ,että ihmiset eivät ole kauppatavaraa.
Soinin persut kelpasi hallitukseen muttei enää Hallaaho. Ja pitää myös muistaa että ruotsidemokraatit on julkisesti irtisanoutuneet äärioikeistosta ja rasismista. Ovat siis lähellä sinisten linjaa. SD siis putsaa kuvaansa mutta hallaaho haluaa vain kovempaa linjaa ja ei haluakaan muuta kuin ääriajattelijat mukaan.
Ruotsissa SD;stä on lähtenyt kovan linjan porukkaa uuteen puolueeseen.
Persut+nousee+yli+20%:n+puolueeksi.+Vihervasemmisto+mukana+RKP+joutuu+oppositioon.
Povaisin+persuille+väh.+90%+kannatusta+seuraavissa+vaaleissa.
Mitkähän+ne+muuten+on?
Vasurihomosuvakki+puolueet(eli+kaikki+muut)+kuihtuu+ja+kuolee+pois.
Sijoittaja+nero+pääsee+Jussin+palatsiin+viihdyttämään+mestariaan,työtön+persu+saa+olutta+aamusta+alkain+ja+kaikki+on+ķivasti+meillä+persuilla.
Eikä+kenenkään+tarvitse+tehdä+yhteistyötä+tai+muutakaan+työtä+enää+koskaan.
Halla-ahon maahanmuuttopolitiikka saa kannatusta Euroopassa ja Scandinaviassa.
Persut tulevat olemaan merkittävä puolue Pohjoismaisessa yhteistyössä.
Demarit poljetaan suohon ja RKP on vain ikävä tahra lakanassa.