Nurmeksessa ja lähikunnissa hitsataan kaikkien kaivojen kannet kiinni . Myös ikkunoista katsominen ja parvekkeella oleilu ja korkeille paikoille kiipeäminen on kielletty. Kun Rumppi ja Putini tulevat isolle kirkolle vierailulle. Vaikutukset ulottuu laajalle alueille
Ylä - Karjalassa hitsataan kaivojen kansia kiinni
Varotoimenpiteet
5187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sinnehän voisi laittaa vahtiin joku nenästävedettävä mitään saamaton politikko vahtimaan,että kestääkö hitsaus ja eipähän karkaa,jos laitetaan alapuolelle.
no , et taas muuta keksinyt , vitun pönttö !
Jukka satamanpusikosta on kutsuttu kunniavartiostoon isolle kirkolle
Putinhan on saanut judoseuralta vuosikymmeniä sitten kutsun Nurmekseen,mutta ei tullut. Nurmes on varmaan varasuunitelmana,jos Trump ei jostain syystä halua tavatakaan,joten kannet vain kiinni.
Nurmeksen ja Lieksan lentokentälle laskeutuvat Rumpin ja Putinin lentokoneet. Helikoptereilla siirrytään Nurmekseen keskustan urheilukentälle paraati katselmukseen