Mutta niin vihaa Juha Sipiläkin kansaa.
Kansa vihaa Juha Sipilää!
sukurakasonvaan
43586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Sipilä on onnistunut tärkeimmässä eli työllisyyden ja talouden hoidossa uskomattoman hyvin. Kiitämme.
Ei siis ihme että yksinkertaisin kansanosa kihisee.
Sipilä sattui olemaan pääministeri, kun maailmantalouden nousu heijastui Suomeen. Ja työllisyys on osin sellaista työllistymistä, että tuntikin viikossa riittää siihen, että työllistetty on pois työttömyyslukemista. Vaikka käytännössä on työtön, koska eihän tunnin palkalla toimeentuloa hankita. Ellei ole joku Sipilän sukulainen.
Oletko yhtään miettinyt miten törkeä tilastohuijaus aktiivimalli on?
no sinä se vasta yksinkertainen olet kun uskot kaikkea mitä se roska suustaan suoltaa!
Demarien kikka oli aikoinaan työttömien kursittaminen,näin saatiin tilastot näyttämään hyviltä.
Ei ole onnistunut,ei ole tämän hallituksen ansiota että työllisyys on noussut.Ota asioista selvää ennen kuin selität
Aivan samaa kikkaa käyttää nykyinenkin hallitus ja päälle vielä työttömät kuntouttavaantyötoimintaan 9e/päivä
Puhut asiaa,tämä on yhtä suuri kupla,kuin aikoinaan Antti Rinne sanoi eräässä tv-ohjelmassa.Me demarit oltiin nostamassa suomea 90.luvun lamasta.Tosiasiassa sen teki yritys nimeltään Nokia Oy.
Vääristely on nykyään "välttämätöntä" muotia, kuten tiedetään, mutta haluaisin tietää sun omat motiivit sen ylläpitämiseen.
No kun on jesuiitta, hänet on valmennettu siihen.
Niinhän sipilistitkin vihaa muita kuin kaltaisiaan. Täälläkin ovat kehottaneet muuttamaan maasta, jos ei vanno Sipilän nimeen.
Vasurin kateus, kauna, katkeruus ja raivokas viha keskustaa kohtaan pursuaa taas yli äyräiden.
Miten nämä ali-ihmiset jaksavatkin vihata itseään fiksumpia ja menestyvämpiä kohtaan!!!
No vasurithan ovat köyhiä ja tyhmiä.
No sinun suoltamasi hengentuote viittaisi siihen, että oma pääsi sisältää keltaista, ureapitoista nestettä. Vai fiksumpi ja menestyvämpi? Persu kumminkin.
Hankki omaisuutensa menemällä Finnveran välimieheksi ja sai 30 miljoonaa euroa osakkeiden ostoon valtiolta. Toiminta oli muka työllisyyden parantamista, sipilällä oli Finnverassa (lessu)rikoskumppani. Rahat tämä käytti pääasiassa lessufirmojen tukemiseen. Osakkeet hän sai kuitenkin pitää itse, kun oli muka niin hyvä mies arvioimaan startup-firmoja. Joukossa oli myös hyviä firmoja, kuten Iloq-lukkofirma, jotka ovat alkaneet menestymään. Niistä nämä sipilän miljoonat ovat tulleet, joista ei nyt haluaisi edes maksaa veroja, vaan vaatii jotain vakuuskuorijärjestelyä.
täysin rikollinen
Vasurin kateus, kauna, katkeruus ja raivokas viha keskustaa kohtaan pursuaa taas yli äyräiden.
Miten nämä ali-ihmiset jaksavatkin vihata itseään fiksumpia ja menestyvämpiä kohtaan!!!
No vasurithan ovat köyhiä ja tyhmiä. ...
Voiko lavastetumpaa menestymistä enää olla. Miten nämä ali-ihmiset kehtaavat aina vaan kalastella näitä suojavirkojaan?
Siinäpä hyvä kysymys vasureille
Pedofiilavan lestakyrpäläisklaanin emämulukku vauhdissa:
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000005747040.html
https://is.mediadelivery.fi/img/468/3dd2a9c3c4a24e0992bd03b3ecdc79c1.jpg
Vasurin kateus, kauna, katkeruus ja raivokas viha keskustaa kohtaan pursuaa taas yli äyräiden.
Miten nämä ali-ihmiset jaksavatkin vihata itseään fiksumpia ja menestyvämpiä kohtaan!!!
No vasurithan ovat köyhiä ja tyhmiä.
Erittäin hyvä huomio! Hyvä mainoslause. Miksi tuommoseen hommaan valikoituu aina ne pahimmat ihmiset? No varmaan siksi, että he näyttävät mielensä ja vasta sitten kun on taattu paikka ja aikeensa ja ylisuuri tilipussi ym edut.
Taas jouduttiin ketjusta poistamaan asiattomuuksiin mennyt Sipilää puoltava kirjoitus, jossa nimiteltiin ala-arvoisella tavalla palstan kirjoittajia.
Vasurin kateus, kauna, katkeruus ja raivokas viha keskustaa kohtaan pursuaa taas yli äyräiden.
Miten nämä ali-ihmiset jaksavatkin vihata itseään fiksumpia ja menestyvämpiä kohtaan!!!
No vasurithan ovat köyhiä ja tyhmiä.
Halveksatavia nämä Sipiläntolloa puolustava kepuloiset.
Sipilän poliittinen ura parlamenttarismia halveeraavineen sinipiikahallituksineen oli lyhyt ja ytimekäs, pääministerikautensa jälkeen vapaaksi riistaksi muuttuessaan aikansa menee kansan vihan välttelyyn ja kostolta pakoiluun.
Sipilä jää paskatahrana politiikkaan..
Sipilä on yrittänyt todella saada maan talouselämää kuntoon, taisi edellinen porukka olla liian innokas jakamaan saadakseen kehuja ettei huomannut kuinka typerää jakaminenkin voi olla. Nyt joudutaan koko elinkeinorakenne uusimaan. Sekä tarkistamaan ammattiyhdistysliikkeelle joustovaraa, eikä vain typerää jakamista.
Paskahouosu osaa vaan maksaa laskun, meidän rahoista
Vittu, että hävettää olla Suomalainen,kun tuommonen lapanen on olevinaan pääminesteri..
Eikö Lesta vieläkään nuku.
Aina sipilä mielessä !
Suvakkivalaat taas rakastaa arabiankäyrää tai muuta mustaamakkaraa.
Hei,sinä moderaattori sun kannattaa olla hyvin varovainen,ettei sattuisi mitään ikävää kohdallesi.
Sananvapaus toteutuu jälleen tällä forumilla,joku idealogiltaan punavihreä modesaattori/sensuroija on töissä.
Sipilä on Suomen Erdogan
Sipilän ja varsinkin sukunsa on Suomen poliittisen historian röyhkein poliitikko vai mitä mieltä olette lestanepotismistaan ja sinipiikahallituksen perustamisesta..?
Moisia hävyttömyyksiä ei ole ikinä ennen Suomessa nähty.
Sipilä ja Orpo pitää laittaa maksamaan näistä pakolaisista 8 miljardia euroo on jo lasku
vuodelta 2015 -2018 ja palautus kotimaahansa
Sipilä on vihamielisyytensä tavallista kansaa kohtaan osoittanut.
Kansa kiittää ja kumartaa seuraavissa eduskuntavaaleissa lestaryrannian aikakauden murskavaalitappioon päättämällä.
Paljonko Sipilä laittanut matuhin meidän rahoja?
Luovuttiko Sipilä oikeasti asuntonsa matuille kuten lupasi kansainvälisen median edessä, kyse uskottavuudesta?
Kuinka paljon Sipilän toimien vuoksi mennyt matuille siitä mitä Suomen eläkeläiset saaneet omavastuuta lääkkeiden maksusta ja työttömät avustuksistaan joutuneet luovuttamaan vaikka varmasti maksaneet enemmän veroa Suomeen kun matut?
Miksi pääministeri Sipilä laitettiin piiloon kun maassa oli suuri kansainvälinen tapahtuma?
Laskettiinko Sipilä niin suureksi päättäjäksi maailmassa että ei aihetta laittaa kehiin kun Trump ja Putin joukkoineen tapaa toisensa Helsingissä? Vai oliko syy se parta? Vai oliko syy tämä nyt tapahtuva Sipilän hallituksen kansan ryöstö Suomessa?
Sipilän onni, että suomalaiset on moraalisesti korkealla tasolla. Muuten voisi olla heppu jo.....
Tosi on, millähän konstillaa päästäisiin kepulaisista eroon ?
äänestämällä oikein, kun ne eivät osaa edes omaa tehtäväänsä hoitaa oikein, suo kuokka ja jussi on jäänyt unholaan
Kyllä, joululahjaksi lestakepuleille( Sipilälle & sukulaisilleen) voisi lähettää hirttoköyden vinkiksi...
Mutta onneksi vasurit vihaavat kansaa, Sipilää ja Suomea ja oikeastaan kaikkia jotka eivät alistu heidän stalinistiseen komentoon!!!
http://www.doria.fi/bitstream/handle/10024/11059/TMP.objres.1125.html?sequence=1&isAllowed=y
Suuri Suomen ystävä.