Eläkeläiset taas....

VitunTurkulaisetPällit

Oli kyllä tänään taas turkulaisuutta fiksuutta aidoimmillaan.
Kävin Itäharjun Lidlissä ja pois lähtiessäni eräs senioripariskunta tuli isolla 5-sarjan bemarillaan parkkipaikalle ja ratissa ollut isäntä pysähtyy kulkuväylän keskelle niin, etten päässyt kummaltakaan puolen ohitse.
Odotin hetken että tajuaisi nyt peruuttaa hieman/siirtyä muuten niin, että ohi olisi päässyt, niin vittu kun sekosi ihan totaalisesti.
Muija rupesi osoittelemaan ja viuhtomaan vierellä käsillään kuin kuuromykkä kusiainen ja isäntä veivaa ikkunaa auki ja alkaa huutamaan kuin halvattu. Vaikka kyl nyt tajusi antaa tilaa mutta kuitenkin.
Huusin kyllä periaatteestakin jo takaisin että haista vittu ja opettele sen jälkeen ajamaan.
Mut minkä helvetin takia tuollainen enää edes sajaa autolla, kun kerta ei ole pienintäkään tilannetajua ihmisellä?
Siis kun ei tosiaan tajunnut antaa tilaa mennä ohitse ja alkaa itse vielä huutamaan ja vittuilemaan muijansa kanssa tälle toiselle, keneltä tukkii kulkutien.
Tuollainen persehiki voisi ihan hyvin myydä autonsa ja vaihtaa palvelutaksiin. kai tuollaisesta bemarista saa nyt muutaman taksikyydin verran pätäkkää...

4

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myyräkukko

      Tuliko nyt parempi mieli

      • VitunTurkulaisetPällit

        Miten niin?
        Kortti pois tosiaan tuollaisilta kun kerta pää on siinä kunnossa, ettei tajua liikennekäyttäytymisestä mitään.
        Varmaan kanssa ajelee sillä asenteella että kun kortti on ollut jo 50 vuotta niin on olevinaan ainoa ajotaitoinen koko maassa ja sitä kautta voi käyttäytyä miten vaan.


      • Anonyymi
        VitunTurkulaisetPällit kirjoitti:

        Miten niin?
        Kortti pois tosiaan tuollaisilta kun kerta pää on siinä kunnossa, ettei tajua liikennekäyttäytymisestä mitään.
        Varmaan kanssa ajelee sillä asenteella että kun kortti on ollut jo 50 vuotta niin on olevinaan ainoa ajotaitoinen koko maassa ja sitä kautta voi käyttäytyä miten vaan.

        Se on oikein


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on oikein

        Oikein ja vööri. Kop?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5191
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4925
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      69
      3379
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2966
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2282
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      237
      1728
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1289
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      78
      1270
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      990
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      927
    Aihe