Rohkea teko rynnätä stadionille Putinin ollessa katsomassa loppuottelua. Vaativat poliittisten vankien vapauttamista.
Putinkaan ei ole kaikkivoipa vaikka kaikki valta Venäjällä on hänellä.
Pussy Riotit iski Moskovassa
15
334
Vastaukset
- 68i56u
Venäjän Karjalassa vainottu Stalinin ajan joukkomurhien tutkijakin on taas vankilassa. Selvä poliittinen vanki.
Putin on tehnyt Stalinista ihailun kohteen joten hänen rikostensa tutkija täytyy tietenkin vaientaa.- vilivili
Ihmeellinen maa on Venäjä.Siellä ei ole rikollisuutta ollenkaan.Kaikki ovat vain poliittisia vankeja.
- tujtfrh
Kun venäläiset saadaan ihailemaan Stalinia se antaa Putinille mahdollisuuden käyttää samoja keinoja kuin Stalin käytti. Tämä on Putinin tavoite.
Enemmistö venäläisistä ihaileekin jo Stalinia. En ole kamalasti viimeaikoina seurannut Pussy Riotia, mutta juuri heidän kaltaisiaan rohkeita naisia Venäjällä (ja kaikkialla muuallakin) tarvitaan. Rohkeat naiset ovat kautta historian olleet ainoita, jotka ovat saaneet muutosta parempaan.
Kaikki sympatia heille.
(ja mina olen Mies enkä mikään naisten tai vähemmistöjen alistaja)- gggrett
Rohkeat ja rohkeat, mutta kannattaako niiden arvojen vuoksi joita puolustaa uhrata oma elämänsä ? Ensin usean vuoden linnatuomio ja sen jälkeen loppu elämä yhteiskunnan hylkiönä. Ihminen elää vain kerran ja sekin pilataan heti nuorena.
gggrett kirjoitti:
Rohkeat ja rohkeat, mutta kannattaako niiden arvojen vuoksi joita puolustaa uhrata oma elämänsä ? Ensin usean vuoden linnatuomio ja sen jälkeen loppu elämä yhteiskunnan hylkiönä. Ihminen elää vain kerran ja sekin pilataan heti nuorena.
Kyllä PussyRiotin mimmit muistetaan maailmalla sankareina. He kun OIKEASTI tekevät jotain hyvää ja arvokasta ... toisin kuin "suuren isänmaalisesn sodan" nilkuttavat prenikkatelineet. ;-)
IMHO.gggrett kirjoitti:
Rohkeat ja rohkeat, mutta kannattaako niiden arvojen vuoksi joita puolustaa uhrata oma elämänsä ? Ensin usean vuoden linnatuomio ja sen jälkeen loppu elämä yhteiskunnan hylkiönä. Ihminen elää vain kerran ja sekin pilataan heti nuorena.
Kannattaa. He uskaltavat kantaa vastuunsa, ja se muuttaa maailmaa.
Lällyt sopeutuvat, koska pelkäävät seurauksia.
Ne ovat juuri niitä koulukiusaajien myötäilijöitä. Suuri mutta valitettavan iso enemmistö.
- pussy_riot
Oikein, mutta tuo botox ryssä ei ole niin viisas, että ymmärtäisi sanoman hänen henkinen kehityksensä päättyi kun aikoi koulun.
- Vilauttelija
Minäkin lähden näyttämään tissini kun Trump ja Putin ajavat tuosta kohta ohi.
Jos niitä nyt miesten tissit kiinnostaa.
Lämmin ilma on ainakin, että voi olla ilman paitaa. - Hienot-kisat
saivat tarvittavan pikku häiriön.
- Rohkeita.kyllä
Kyllä putlerin rotweileilla on konstit hiljentää punk-tytöt. Vankilakuulustelut eivät ole mitään hyssyttelytilaisuuksia. Pamppua tulee kunnolla.
- Dratsab
Niin pillumellakan friidut sai tuomion Isä-Putinin pilkasta ei Isä-Jumalan.
Ryssänmaalla ei ole poliittisia vankeja on vain Isän pilkkaajia ja "talousrikollisia"
Tosin isoimmat roistot istuu Kremlissä.
Ulkolinja: Putin ja mafia
https://areena.yle.fi/1-4377326
vaikka koruptoituneet Länsimaat yrittävät epäillä jotakin muuta. - pois.silmistä
Ei saa Putleria arvostella, sillä on heikko ego, tulee paha mieli. Putler laittaa ne vankilaan.
Kannattaa ziigata myö Kathleen Hanna.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kathleen_Hanna- ihmistavoistaviis
Div: "Kyllä PussyRiotin mimmit muistetaan maailmalla sankareina".
Kyllä, saat tehdä räikeitäkin rikoksia. käyttäytyä vastoin kaikkia tapoja ja tottumuksia, kunhan siinä sivussa vastustat Venäjän suurta enemmistöä ja Putinia Sinusta tulee lännen sankari.
Näin ihania ovat Länsimaiset arvot.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546856MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny666042Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884589NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074549Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941700- 4031621
- 821419
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441210