Onko muita astmaatikkoja joille siitepöly aiheuttaa tänä vuonna hengitysvaikeuksia? Itselläni toukokuulla alkoi ensimäinen hengenahdistus. En tajunnut että siitepöly voisi olla sen aiheuttaja. Nyt on taas melkein kuukauden ollut vaikea hengittää. Enään ei astmalääkkeet eikä allergialääkkeet auta. Pieni pölymäärä saa hengitystiet tukkoon saati ulkona oleskelu sitä ei voi edes harkita tällähetkellä. Nukkuminen korkeintaan 2 tuntia kerrallaan ja sitten herään ja on avattava hengitystiet. Lääkärissä olen käynyt, mutta tosi heikosti tuntuu saavan apua kesällä mistään.
Astma pahentunut keväästä alkaen
ihmeissään
2269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei ole pahentunut. Katselen Putinin ja Trumpin tapaamista televisiosta. Astma ei nyt kiinnosta, katso sinäkin huipputapaamista. Ainutlaatuinen päivä. Huippujohtajat eivät astmasta varmaankaan keskustele.
Tänä vuonna tosi paljon hiukkasii ilmassa. Suosittelen ilmanpuhdistinta vähintää makuuhuoneeseen. Itselläni autto. Ostin sellaisen Blueair merkkisen.