YLE:n valeuutisointia

AnarkistitYlessä

Valemediamme ykkönen on Yle jota pakkoveroilla pidetään pystyssä uutisoi pelkkää pelkkää paskaa ja onko ketään joka uskoo tuohon valemediaan? Yle sai jopa anarkistivasurien hyökkäykset presidenttien vierailujen aikana näyttämään sopivalta vaikka kyseessä oli törkeä rasistinen hyökkäys jolla nämä hulikaanit yrittivät sapodoita koko Helsinkiä.

14

3626

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täyttä-pskaa

      Vtuttaa suunnattomasta rahoittaa moista pskanpakkosyöttöä sairaan kalliilla pakkoverolla, turha sakki sieltä ulos vaan.

      "Kusi.Sukassa" sakki ei edes kykene vastaamaan, onko missään muussa maassa kuin hölmölässä vastaavaa pakkoverolla tuputettua valemediaa.

    • ylevero-pois

      Miksi ala-arvoisesta pelkästä aivoppesusta ja osatotuus-"uutisista" ym. joutoakkojen länkytyksistä, turhanpäiväisyyksistä "tikusta asiaa"-tasoisita "keskusteluohjelmista", joissa syöttäävät yksisilmäisiä omia mielipiteitään , pitää maksaa jotain SDPLÄIS kiurun aikaansaamaa epäoileudenmukaista kohtuuttoman suurta pakkoveroa? Kun ei moista sonnansyöttöä ja suoranaista valehtelua edes katso?

      Myyköön liiat kanavat yksityisille, ja turhake-radiokanata myös.

      Aika on tämän muinaisen paskantuputuksen ja pakkorahoituksen ohi jo ajanut aika päiviä sitten!

      Ei lannata ketään vanhoja valtapuolueita äänestää, muten paskansyöttö ei lopu ikinä.

      • Anonyymi

        Onko sulla paha olla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko sulla paha olla?

        Tulee paha olla kun yhtä lähetystä "selostaa noin kolme selostajaa ja noin kolme erityisasiantuntijaa.
        Ylellä on aivan liian paljon verorahoja hukattavana.


    • hidas-näppäimistö

      Sorry "pikakirjoituksen" ja oikolukemattoman tekstin kirjoitusvirheet.

    • uutis-sontaa

      Pikkunilkkien ökypalkkoihin ja kuuluttajanaisten meikkeihin, vaatteisiin ym. pakleeraukseenko vai säälukijoiden isoihin palkkoihin sauraan kalliit pakkoverot tuhrataan? Ilmaisiin hammashoitoihin niille?

      Mihin pakkovero törsätään`? MITÄÄN KATSOTTAVANARVOISTA ei aivopesulaitos kykene näköjään lähettämään, lopettakaa koko pska!

      YKSI KANAVA TIEDOTTEILLE SUORAAN BUDJETISTA, MUU TYPERÄ REHENTELY MAKSUKORTTIEN TAAKSE.

    • MeitäViedäänNarussa

      Näin vaalien lähestyessä media on valjastanut propagandansa ja siinä YLE on muitten TV kanavien tavoin aloittanut tuon tärkeän vaalityönsä. Laitetaan ohjelmia joissa selvästi morkataan jotain tiettyä puoluetta ja edustajia jotka ovat enempi kansan asioita puoltavia. Maahanmuuttoa tullaan pitämään piilossa mahdollisimman tarkoin ettei mitään siihen suuntautuvaa tule esille vaalien nyt lähestyessä.
      Viheranarkistit ja muut jotka ovat ottamassa sylet levällään uusia elättejä he korotetaan nyt mediassa jalustoille ja heistä laitetaan ylistäviä ohjelmia ja kirjoituksia miten uudet tulokkaat saavat maamme uuteen kukoistukseen. Kansalla ei ole juurikaan mitään valtaa YLE:n ohjelmistoihin valintaan vaikka on maksajana ja rahoittajana pakkoveroilla tuota kummajaista.

      • niska-prs-ote-ja-pihalle

        Näköjään on Oulussakin (plus monilla muilla paikkakunnilla) kaupunkipaha saatu "Uuteen Kukoistukseen) , voisiko jo sanoa, että oikein urakalla...

        Kepulais-kaupunginjohtaja lestadiolais-sipilän tavoinen "selittelee Parhain Päin". Onkos sekin lestadiolainen? Ainakin 16.10.2013 kaleva/juttutupa uutisoi Hurtigin tiedossa olevan satoja lasten hyväksikäyttötapauksia, muutta epäili todellisen luvun olevan tuhansia.

        KEPU PETTÄÄ AINA.


    • HölmöysHuipussaan

      Hölmölässä nämä uskonlahkolaiset ovat päässeet politiikassa päättäjiksi ja sen me nyt hyvin saamme kokea kieroiluna ja omanedun tavoitteluna. Ainut millä nämä kenokaulat yrittävät korottaa imagoaan on pakolaisten haaliminen maahamme jotta se näyttäisi samarialaiselta hyvänteolta muille Euroopassa.

    • YleveroPois

      "Taustaksi kannattaa muistaa, että tv-lupajärjestelmästä luovuttiin ja tilalle otettiin tämä pakkoverosysteemi juuri sen takia, jotta propagandan syöttäminen kansalle saataisiin turvattua."
      Veroillamme pidämme yllä propagandaa jota ei muuten pystyttäisi noin suvereenisesti välittämään kansalle ja aivopesu toimii kiitettävästi.

    • valetta-valeen-päälle

      Kun PROPAKANDA-VALE-PAKKOVERO otettiin hölmölässä TASAVEROKSI, valehdeltiin, miten "muutkin maat ovat siirtymässä valtiollisen median veroon".

      Mikä muu maa on siirtynyt? Muissa lienee edelleen VAPAAEHTOINEN TV-MAKSU

    • VäärätTavatYleisiä

      Ahvenanmaalla on vielä lupamaksut, mutta oikeasti Suomessa pitäisi Ylen olla korttin takana näin sen toiminta puhdistuisi propagandasta kun olisi pakko pysyä asiassa eikä antaa mitään vale uutisointia.
      Vasemmisto ja anarkistit huutelee keppihevosineen jo joka puolelta törkyjään joka on inhottavaa eikä kuulu sivistyneeseen kulttuuriin, mutta miten pystymme tuhoamaan tuon suuntauksen ?

    • Anonyymi

      Persut on vätyksiä,
      jotka ovat hinkanneet housunp*rsettään liian kauan eduskunnan tuoleihin veronmaksajien rahoilla saamatta mitään hyödyllistä aikaan,
      mutta koska ääliöt eivät Suomesta lopu,
      persujen farssi eli ääliöitten vedätys tulee jatkumaan. Ikävä kyllä.
      Kaikkea muuta vastaan voi taistella paitsi tyhmyyttä.
      Tyhmää ei mikään voi estää äänestämästä persuja.

      • Anonyymi

        Eu , vihreet ja sosialismi ja Yle ovat osia pahan akselista. VARO!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      190
      1776
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      40
      961
    3. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      926
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      821
    5. 63
      694
    6. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      71
      648
    7. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    8. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      571
    9. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      21
      557
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      556
    Aihe