Vihollinen idässä pyssymiehet rajalle!

Noin250 km:n päässä itärajan takana on havaittu vaarallista sikaruttoa, joka leviää nopeasti. Levittäjänä on usein villisiat. Kaikkien metsästäjien pitäisi lähteä ampumaan villisikoja. Villisika ei kuulu Suomeen, joten sen ampuminen toimii myös symboolisessa mielessä.
3130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rajat kiinni!

Äänestä

kyllä villisikoja on näkyny myos kotimaassa K-suomen korkeudella- toivottavasti tarunnat eivät leviä ja tuhoa maan sikatalouksia. Tositautihan sekin.

Äänestä
Aloittaja

Jokainen kiväärin omisstava sikajahtiin. Loput vastustaman pakkoruotisa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perusnuori kirjoitti:

Noin250 km:n päässä itärajan takana on havaittu vaarallista sikaruttoa, joka leviää nopeasti. Levittäjänä on usein villisiat. Kaikkien metsästäjien pitäisi lähteä ampumaan villisikoja. Villisika ei kuulu Suomeen, joten sen ampuminen toimii myös symboolisessa mielessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu