Loppui 1 apeekissa käynnit.

Käsikauppa särky ja yskänlääkkeistä joudutte kolmannen asteen kuulusteluihin. Sairaskertomus tulee kertoa kassalla,että kaikki muutkin asiakkaat kuulevat. Ollaan niin tohtoreita , mokomatkin tytönhupakko pillerinpyörittäjät.
14435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ja ylipäätään ärsyttää kun apteekeissa ylipäätään heti hyökkää asiakaspalvelut iholle. Sitä koulukuntaa oon ite, että osaan pyytää sitä apua ja neuvontaa jos tartten. Joskus tarvii kysyä niitä edullisempia geneerisiä käsikauppavalmisteita, jotka on piilossa laatikostoissa. Kalliimmat on hyllyllä mitä mielellään tietty tarjotaan.

Äänestä

Jep. Se kimppuun hyökkääminen ottaa päähän ja ahdistaa.

Äänestä

Kysyvät sen takia että kaikki lääkkeet ei sovi yskänlääkkeiden ja käsikauppasärkylääkkeiden kanssa yhteen.. Itse ainakin olen saanut hyviä ohjeita työntekijöiltä.

Äänestä
  • Joo kyllä tota aktiivista neuvontaa tapahtuu ympäri vuoden. Tänään hain silmätippoja ja 10 sekuntia ehdin tuijottaan hyllyä kun tultiin tarjoamaan apuja valintaan.

    Äänestä

Jätin 1 apteekissa käynnin kun en koskaan saanut palvelua. Jouduin hakemaan lääkkeet hyllystä.

Äänestä

Voi voi jos närkästyy käsivoiteen ostamisesta. Itse kun käyn apteekissa niin hyvää palvelua.

Äänestä

Minä toimin näin: Kun ne hyökkää kimppuun kyselemään ja utelemaan, Niin EN PUHU MITÄÄN. EN VASTAA. osaan kyllä itse, ja ei kuulu muille.

Äänestä
  • Voi ihan nätisti sanoa että ei tarvitse apua.

    Äänestä

Jos ei vastaa kun kysytään, on todella huonoa käytöstä.

Niin toimii ainoastaan superjuntti. ....

Äänestä

Ihmeparantaja Pirkko Jalovaaran mukaan lääkkeitä ei kannattaisi syödä ollenkaan, koska paholainen menee niiden mukana nieltynä sisuksiin. Kannattaa mieluummin asentaa naamalleen aasimainen ilme ja alkaa hokea itsekseen: "Olen terve, olen terve..."

Äänestä
  • Pirkko oli ekonomina keksinyt tehdä jeesuksella rahaa. Aika kova bisnesakka.

    Äänestä

  • Äkkipikainen kirjoitti:

    Pirkko oli ekonomina keksinyt tehdä jeesuksella rahaa. Aika kova bisnesakka.

    Pirkko tuomitaan ihan suotta huijariksi, koska hänhän lupasi auttaa köyhiä ja sen myös teki. Tosin suurin osa rahoista päätyi hänelle itselleen, mutta nimenomaan juuri hän oli se köyhä. Hän teki, minkä lupasi.

    Äänestä

Samaa mieltä täällä, hyökkäävät kuin pedot kimppuun.
Nenässäni on hieman vikaa ja olin ostamassa sitä nenäsumutetta, josko siihen tuli niistä sumutteista, haittavaikutteista kertomaan sellainen myyjä.

Kerroin kärsivällisesti että lääkärin mukaan voin käyttää vuodessa kaksi sumutinpulloa ilman haittoja.
Eikä tää myyjä yhtään kuunnellut jatkoi vaan niin tietäväisenä.
Katsoin sitä ihan tahallani hiukan pitkään ja kerroin taas saman lauseen ja kävelin ulos.

Äänestä

Miksi pitäisi aina nätisti sanoa ? Minun rahojanihan ne yrittää, esim puhelin myyjät.... "painu vittuun" minä taräytän HETI luuripässille !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emert.obduk.prep kirjoitti:

Käsikauppa särky ja yskänlääkkeistä joudutte kolmannen asteen kuulusteluihin. Sairaskertomus tulee kertoa kassalla,että kaikki muutkin asiakkaat kuulevat. Ollaan niin tohtoreita , mokomatkin tytönhupakko pillerinpyörittäjät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu