On tehty mahdottomaksi täällä

puhua. :/ Nähdään taas joskus <3
7367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

haluisin nähdä sut, mut kahdestaan. Hyvää yätä!

Äänestä
  • No hyvä, jos hän. Jotenkin tuntuu että aika idiootti on kaiken tämän jälkeen, jos ymmärtänyt väärin.

    Äänestä

  • Apnukkuupian kirjoitti:

    No hyvä, jos hän. Jotenkin tuntuu että aika idiootti on kaiken tämän jälkeen, jos ymmärtänyt väärin.

    Niin mitä tämä sitten on ollut!? :(

    Äänestä

  • Hankalaksi tehnyt asian se, että otan aika herkästi jos hän välillä on välinpitämätön tai vihaisen oloinen. Vaikka olen tahtomattani itsekin tehnyt samaa. Ollut oleviaan, ettei mitään tunne. Pelkoa että toinen leikkii. Peilataan kai toistemme käytöstä.

    Äänestä

  • Apnukkuupian kirjoitti:

    Hankalaksi tehnyt asian se, että otan aika herkästi jos hän välillä on välinpitämätön tai vihaisen oloinen. Vaikka olen tahtomattani itsekin tehnyt samaa. Ollut oleviaan, ettei mitään tunne. Pelkoa että toinen leikkii. Peilataan kai toistemme käytöstä.

    Olispa vaan noin ja asia saataisiin sovittua.

    Äänestä

  • Itse esitin kerran vähän vihaista omassa tapauksessani. En sen takia, että hakisin reaktiota vaan ajattelin "vahingossa" sanoa ihastukselle että "sori huono päivä, olet viimeisiä ihmisiä kehen haluan huonon oloni purkaa" mut ei pitänyt sitten pokka. Metodinäyttelijänä olisi vaatinut pidempää valmistautumista kun kohteena on eräs tietty ihminen joka tuntuu näkevän tämän sipulin alimpaan kerrokseen asti. :(

    Aika munaton ajatus oli, mutta enköhän mä ihan normaalisti etene sitten loppujen lopuksi.

    Äänestä

  • Apnukkuupian kirjoitti:

    Hankalaksi tehnyt asian se, että otan aika herkästi jos hän välillä on välinpitämätön tai vihaisen oloinen. Vaikka olen tahtomattani itsekin tehnyt samaa. Ollut oleviaan, ettei mitään tunne. Pelkoa että toinen leikkii. Peilataan kai toistemme käytöstä.

    Omasta puolesta voin kertoa, että kun on ollut paljon surua elämässä niin tunteet menevät "katkolle", koska stressi lukkiuttaa tunteettomuuteen. En ole henkilökohtaisesti ollut vihainen ihmiselle jota kohtaan minulla on tunteita mistään hänen tekemisistään tai sanomisistaan. Kiukku on kohdistunut hyvin isolle määrälle ihmisiä, en voi sietää sitä tapaa millä kaikki on toteutettu. Mikään ei muuta sitä mielipidettä niin kauan kuin hyvin iso määrä ihmisiä on tässä mukana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täytyyvaantodeta kirjoitti:

puhua. :/ Nähdään taas joskus <3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu