Ohjelma ei ole edes alkanut ja keskustelu käy todella kiivaana.
Positiivisessa sekä negatiivisessa mielessä.
No, sehän on pelin henki ja mukana olevat tytötkin sen tietävät.
Minun mielestäni taso on yllättävänkin korkea, en osannut odottaa, odotin kai jotain miss suomi kisan tyyppisiä tyttöjä, mutta onneksi ei!
Mielenkiinnolla jään ohjelmaa odottamaan, eiköhän sieltä sitten ala persoonallisuuksia löytymään.
Itse kasvokuvien perusteella veikkaisin voittajaksi Mariannea.
Positiivisessa sekä negatiivisessa mielessä.
No, sehän on pelin henki ja mukana olevat tytötkin sen tietävät.
Minun mielestäni taso on yllättävänkin korkea, en osannut odottaa, odotin kai jotain miss suomi kisan tyyppisiä tyttöjä, mutta onneksi ei!
Mielenkiinnolla jään ohjelmaa odottamaan, eiköhän sieltä sitten ala persoonallisuuksia löytymään.
Itse kasvokuvien perusteella veikkaisin voittajaksi Mariannea.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Olin harvinaisen pettyny tasoon.Oli monien mielestä rumia tyttöjä,onneksi meikillä ja kameralla saa ihmeitä aikaan.
Ihan persoonallisen näköisiä nättejä tyttöjä. Kavokuvien perusteella pidän itse Martinasta eniten. Sini ja Suvi ovat myös nättejä, mutta ehkä ikänsä puolesta vähän kokemattomia voittajaksi.. no, sen näkee sitten. =) Todennäköisesti voittaja on kyllä joku aivan muu, mulla yleensä kauneuskisojen osalta arviot osuu aikalailla pieleen, kuten nyt missikisojenkin osalta.
En tykännyt Marthasta oikeen..mutta voittajaksi veikkaisin Mariannea tai Juliaa.. :) Osa oli aika persoonallisen näköisiä.
eihän ne missikisat olekaan, persoonallinen ulkonäköhän on mallille tärkeintä, ei tylsä kaunenus kuten misseillä! mutta ensi peerjanataina päästään arvostelemaan oikein kunnolla!
Se Julia kyllä ottaa propsit siitä kisasta.
Näytetaanko ohjelmassa myös aivan alkukarsinnat?
Ei tietääkseni.
Mallikoulun ykkösjaksossa pääsykokeet. Hienoa nähdä tyrmättyjen epäonnistumiset. Toivottavasti oikeion mässäillään toisten epätoivolla kuten tosi-tv:ssä on ollut tapana.
Niin, sitä minäkin toivon. Olisi hauska seurata sarjaa ensimmäisistä alkukarsinnoista viimeiseen jaksoon, olisi mukava nähdä minkä näköisiä tyttöjä sinne on yrittänyt ja epäonnistunut.
Kuka teistä mahtoi katsomaan Perjantaina Mallikoulun ensimmäisen jakson ja mitä mieltä olitte tytöistä? Minun mielestäni parhaat valittiin.
Minä katsoin ja tykkäsin lopputuloksesta. Hyvä, hyvä. Ainoa vain, että musta se toinen semeissä ollut musta tyttö oli Marthaa parempi, mutta kyllä tuomarit varmasti tietävät.
Hei, tiedätkö, mitä oli sub-tv:n ohjelmassa? Vaivaa, kun en nähnyt.
Juu, minäkin unohdin katsoa ja alkoi vaivaamaan kun en nähnyt, joten voisiko joku kertoa? Kiitos jo etukäteen. ;)
Juu, olihan se toinenkin tumma tyttö todella nätti, mutta mielestäni Marthalla oli parempi iho ja hampaat. Mutta kyllä mielestäni oikeat tytöt valittiin. :)
Katson kohta ja kerron sitte. Alkaa puolen tunnin päästä uusintana.
Se oli hienosti täydentävä. Kerrottiin mitä hyvältä mallilta vaaditaan, kerrottiin myös että ne iho-ongelmaiset laitettiin ihon tehohoitoon koska ovat niin potentiaalisia. Oli valintaperusteluja ja kerrottiin laajemmin mallin työstä. Sit näytettiin mitä stylisti tekee työkseen. Ihan kiinnostava, mä tykkäsin.
Kiitos sulle! Harmi, että ohjelma tulee Subilta. En siis voi katsoa sitä, kun se ei kaikilla näy.
No, joka tapauksessa on hyvä, että nämä molemmat ohjelmat tuntuvat asiallisilta.