Markkinatalous toimii

Oletteko pistäneet merkille, että vapautuksen jälkeen ei ole tullut yhtään uutista taksikuskin suorittamasta raiskauksesta? Markkinatalous toimii tässäkin mielessä.
9247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Arvuuttelin, että heinäkuussa olisi juttua just raiskauksista tai ryöstöistä, kun kaiken maailman koijarit saa ajella kaiken maailman roskakasoilla taksia.

Vielä on aikaa.

Äänestä

Onpa tosiaan ihme, kun on ihan 3 viikkoa menty ilman raiskaus uutisia, ennenhän niitä olikin joka viikko useita...

Äänestä

emme ole

Äänestä

Onhan niitä ollut vapautuksen jälkeen. Vastahan yhtä etsitään raiskauksesta ja tuomioita oikeudessakin on annettu. Pääasiassa ulkomaalaistaustaisia. Netissä löytyy. Sitäpaitsi markkinataloudella ei ole mitään tekemistä asian kanssa.

Äänestä

Mikäs se raiskausjuttu tässä joku aika sitten oli siellä Turussa? Ai jaa, et muista? Oli ulkomaalaistaustainen heppu. Näin se markkinatalous toimii. Ai miksi ei siitä käyty oikeutta, et tiedä sitäkään? Raiskaaja tappo ittensä. Että se siitä oikeudenkäynnistä....

Äänestä

Mutta ei ollut tullut heinäkuussa yhtäkään. Kyllähän se on voitto, kun taksikuskit ovat raiskaamatta kokonaisen kuukauden. Asiakkaat kiittävät.

Äänestä

P.S. sain kyllä aikamoiset naurut tästä. Ihmettelen innokkuutta puolustaa taksikuskien raiskauksia.

"Kyllähän me ollaan raiskattu, olet väärässä!"

Äänestä
  • Naura sinä vain sille että olit väärässä, vaikkei siinä mitään uutta ole. Tummat kaverit raiskaa asiakkaitaan oli markkinataloutta tai ei.

    Äänestä

  • Joo2007 kirjoitti:

    Naura sinä vain sille että olit väärässä, vaikkei siinä mitään uutta ole. Tummat kaverit raiskaa asiakkaitaan oli markkinataloutta tai ei.

    Minulla on todettu jakomielitauti jo vuosia sitten. Ajoittain saamani lääkehoito auttaa, mutta usein on pitkiä, sekavia kausia, jonka aikaisia kirjoituksia saatte sitten lukea täältä.

    Noiden jaksojen aikana kuvittelen olevani vaikka mitä, esim. johtava asiantuntija ministeriössä, lakimies, uber/taksikuski, eläke uudistaja, markkinoinin asiantuntija sekä taksialasta kaiken tietävä. Runoja ja laulun sanoja myös teen pahimman psykoosin aikana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ViidenTähdenUber kirjoitti:

Oletteko pistäneet merkille, että vapautuksen jälkeen ei ole tullut yhtään uutista taksikuskin suorittamasta raiskauksesta? Markkinatalous toimii tässäkin mielessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu