Ajotietokone usein näyttää tankin kulutuksen olevan 6,5. Litroista ja kilometreistä en ole laskenut. Hämmästyttävän pieni kulutus 1635kg 2,5l v6 automaatille. Hybridinä olisi pikkuautoluokkaa kulutus . Yleensä hybridi laskee kulutusta.
Kulutukseen vaikuttaa missä ajaa kuka ajaa ja millä tyylillä. Jollain kulutus on x2 , en haluaisi istua semmoisessa kyydissä.
Hieno auto.
Lexus is250 pieni kulutus.
11
3837
Vastaukset
- DasLexus
Lexus is250 jo vanha auto, rauhallisen matka-ajon tietokoneen ilmoittama kulutus 5,7. Ei ole mitattu tai tietoa ajotiekoneen virheen suuruudesta mutta eipä kiinnostakkaan sillä näin pieni ilmoitus riittää minulle. Pihi laite! Ja tiedoksi en tarvitse nais tai poika kaveria koska vaimo on jo.
Mikä näistä tapaa hajota niin voisi ennakoida ja tarkoitan lexusta. - Anonyymi
Ite en pääse millään tuollaisiin lukemiin. Lähemmäs 7.5litraa tai enemmän. 90-100nopeuksilla.
Muuten kyllä todella kiva auto. Eikä kulutuskaan ole oikeasti paha kun muistaa et kone V6 ja 2.5 litraa- Anonyymi
Lexuksen tekniikka mielettömän lujaa ja isotkin koneet taloudellisia. Itekkin ajelin is 250: llä lähes kymmenen vuotta ja 350 tkm eikä tarvinnut kuin määräaikaishuollot tehdä. Nyt meillä Lexus NX 300h ja ajettu 170 tkm ja kertaalleen etujarrulevyt ja kaikki jarrupalat vaihdettu, muuten ei ole kuin määräaikaishuollot suoritettu. Lexuksen laatu on kyllä uskomattoman hyvää.
- Anonyymi
Minulla 2007 vuoden lexus. Automaatti ja kone tietenkin 2.5. Ajettu noin 250 Tkm. Ostin auton keväällä ja nyt puolen vuoden jälkeen todettava et kyllä tämä vaan vie bensaa. Omissa ajoissa mitattu kulutus koko ajan yli 8. Hieman enemmän kaupunkia niin kymppi menee. Ikinä en ole päässyt alle 7.
Huolletu, ei ilma vuotoja tai laahaavia jarruja.
Ainoa mikä voi vaikuttaa on isommat vanteet/ leveämmät renkaat - Anonyymi
Täällä on myös minun mittapuun mukaan pienikulutuksinen vanha Leka = GS300 vm07. Siinä olen päässyt 225-leveillä nastarenkailla kulutuksessa parhaimmillaan 6.5l / 100km lukemaan ajotietokoneen mukaan.
Leveämmät kesärenkaat ovat sitten jo vähintään litran suuremmalla kulutuksella. - Anonyymi
IS 250 automaatti. Kulutus omassa maantieajossa usein siinä 6.3-7. Pidän ihan hyvänä lukuna. Ei harmita yhtään vaikka joku uusi 1.1 litrainen perheauto vie 2litraa vähemmän.....
- Anonyymi
10 vuotias IS 300h vie myös 2 litraa vähemmän.
- Anonyymi
Toki sit taajamassa menee 10 ..... Mut eipä harmita sekään
- Anonyymi
Kaasu pohjassa 120 litraa h
- Anonyymi
08 ja automaatti. Matka ajossa 80-90km/h kulutus on pienin noin 6.5litraa. Eli hyvinkin normaali lukema. Korjauskulut sitten hyvinkin pienet. Ei ole tarvinnut tehdä jakopää remppoja tai vaihdella vaihdelaatikkoon elektroniikkaa. Audeissa mersuissaja jopa volvoissa voi joutua tekeen.
Lexus hyvä vaikka vähän harmaa peli..... V6 toki erikoisuus nykyään.... . - Anonyymi
Ostamassa lexusta. Kumpi parempi man vai automaatti. Lähinnä se et onko automaatti vielä turbiiniloota. Eli kuluttanee enemmän? Tähän asti autot ollu manuaalivaihteistolla mutta pitäskö kokeilla automaatti?? Ajan 2/3 osaa maantiellä.
Suurin osa näkyy olevan automaatteja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708