Palstarakas hei!

Olet mielessäni tietenkin.
Mutta kaikkihan on ihan selvää.
Nolottaa, jos tunnet sääliä tai velvollisuutta höpöttää jotain tunnisteellista täällä.
Vaikka joskus sitä etsinkin. :)
Tiedätkö, joskus minullakin on huono omatunto. Koskien sinua.
Onhan minulla elämäni.

Ja brutaalisti: ajanvietettähän tämä on, meille molemmille. Kiva, kun jonkinlaista vastinetta, feedbackiä. Jännää meille ja niin monelle muullekin :)
20657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Onko tuorekin tapaus ;)
Älä viitsi, on sinut jo nähty.
ihan niinkuin minutkin.
Rakkaus on aina hyvä asia, muistathan sen.

Äänestä

Ei epäilystäkään, etteikö olisi nähty,!
Vähempikin olisi riittänyt.

Rakkaus on tietysti ihan, ihan eri juttu.

Eikö niin?

Äänestä
  • Miten sen nyt ottaa.
    Rakkaus on enempi sellainen henkinen juttu.

    Äänestä

  • Miksi painat aina enteriä lauseen jälkeen? Vähän harmittaa lukea tätä monologia kun "kummallakin" on sama tapa, että uusi lause alkaa aina uudelta riviltä. :/

    Äänestä

  • huomionarvoista kirjoitti:

    Miksi painat aina enteriä lauseen jälkeen? Vähän harmittaa lukea tätä monologia kun "kummallakin" on sama tapa, että uusi lause alkaa aina uudelta riviltä. :/

    Tyhjä tila on ajatuksia varten.

    Toivittavasti hän osaa lukea rivien välistä.

    Äänestä

  • jokuvaaaannnnn kirjoitti:

    Tyhjä tila on ajatuksia varten.

    Toivittavasti hän osaa lukea rivien välistä.

    hohhoijaa ei pysty ees apinaa koijaa totean

    Äänestä

Kiitokset muistamisesta yläkerran väki! Nuukkukaahan välillä niin jaksatte taas huomenna!

Äänestä

Palstan hyvä puoli on siinä, että voi puhua kuvalle, jota ei olekaan.
Jotkut sotkijat vaan ottavat sen omakseen ja jopa suuttuvat ja loukkaantuvat.
Ja panevat parastaan solvaamalla ja ...vain sotkemalla,

Ihan uhalla....ajattelen sinua silti. Tässä mielessä olen kyllä vapaa.
Muuten kyllä vähän hävettää ja nolottaa tämä ympäristö.
Olisit paremman arvoinen.
Minun ihanani.

Äänestä
  • Ympäristö?
    Ympäristö on omat aivosi.

    Äänestä

  • Osuiko?
    :)

    Äänestä

Nope

Äänestä

Niin, oma lapsi on aina ihana, vaikka olisikin ....ihan ......nolo.

Äänestä
  • Oon joo tehny paljon ylitöitä ja ollu aika kortilla ja hermot kireellä, mut mutsi oisko reilua kuitenki ettet nimittelis täällä 😗

    Äänestä

tätä palstaa oli meidän ainoana yhteytenä tarkoitus käyttää toistemme löytämiseen jotta päästäis tutustumaan. Näin ei kuitenkaan käynyt ja mun käsitykset meni aikalailla uusiks ja elämä hyrskyn myrskyn. Nykyisin en oikein enää tiedä mitä elämältä tahdon vaikka suhde kiinnostaa yhä. En etsi parempaa tai luule sellaista löytäväni mutten tiedä pystynkö tavalliseen elämään missä pitäis muuttua jne jota toisessa ketjussa kysyttiin.

Äänestä
  • Mä en ainakaan pyydä ketään muuttumaan! En kirjoita tänne palstalle kovinkaan paljon (yleensä) joten on turha kuvitella löytävänsä täältä jotain vinkkiä siitä mitä ajattelen.

    Äänestä

  • Joko olet eronnut? Parempaan kannattaa vaihtaa, mutta sitä ei kannata koko ajan etsiä. Silloin ei juurru minnekään. On levotonta ja kuluttavaa.

    Äänestä

Sepä kiva.
Musta tuntu etten löytäny sua täältä. Tyhjänpäiväsyyttä sitäkin enemmän.
Huijasin itteeni höpisemällä.
Ei ollu mulle tää paikka.
Nähdään oikeassa elämässä.
Mut luultavimmin ei.

Äänestä
  • Vastasitko edelliselle vai aloittajalle?

    Äänestä

  • Onko tuo nimimerkki vinkki?

    Äänestä

No Hei Hei!
Palstarakkaus on tosi huoletonta. Arkielämä on kaukana. Ei haise hiki. Ei tarvi pestä pyykkejä. Hiukset ei haise rasvalta kun ei tarvi paistaa lihapullia rakkaalle eikä tarvi miettiä riittääkö petissä.
Siitä puuttuu kaikki ne pienet arkiset asiat mitä itse omalta häneltä haluaisin. Hänelle : 😍😘

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terkkujamuurahaisille kirjoitti:

Olet mielessäni tietenkin.
Mutta kaikkihan on ihan selvää.
Nolottaa, jos tunnet sääliä tai velvollisuutta höpöttää jotain tunnisteellista täällä.
Vaikka joskus sitä etsinkin. :)
Tiedätkö, joskus minullakin on huono omatunto. Koskien sinua.
Onhan minulla elämäni.

Ja brutaalisti: ajanvietettähän tämä on, meille molemmille. Kiva, kun jonkinlaista vastinetta, feedbackiä. Jännää meille ja niin monelle muullekin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu