Minun mielestäni se on Punjab, alarannassa. En ole vielä parempaa tampereelta löytänyt. Ja nyt on siis kyse KEBABISTA, ei pitsoista. Kommentteja, omi suosikkeja..vinkkejä.
Tampereen paras Kebab paikka..
ei.teinaritrolleja
433275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Punjab on ykkönen, siitä ei ole epäilystäkään.
Pari kertaa käynyt; ensimmäisen ja viimeisen. Niiden kastikkeet olivat ällöjä. Jotain makeaa mönjää, joka maistui joltain karamelliltä. Ei mitään järkeä koko hommassa.
Älä ny mainosta, saa jonottaa jo ilmankin.
Punjab, Nilen kebab tammelantorilla ja varauksella Galata. Siinä kylän parhaat!
Kyllä toi punjab paras mitä kebabiin tulee.
Näin se on. Muut ei pääse edes lähelle. Liha ja useat kastikkeet, nam ! Muissa paikoissa on surkeaa lihaa, Ja vain sitä punaista tomaattikastiketta. Vaisua ja surkeaa. Mut PUNJAB on aina vaan ykkönen.
Punjab paras. Ei ole muuta vaihtoehtoa edes.
Manse Kebab, ehdottomasti. Muut eivät pääse edes lähelle.
Ei todellakaan... kannattaa käydä muuallakin, niin huomaat MIKSI...
Heh toi on kylläkin vitsinä että Manse kebab kun en noin surkeeta paikkaa tiedä missään muualla.
Manse Kebabissa on hyvä liha. Paikka itse on aika karu, ja annos ei ole mikään hifistelty, mutta maut ovat kohdallaan. Manse Kebabissa ei vatuloida, vaan asiakas saa annoksen melkein nopeammin kuin ehtii sen maksaa. Hyvä puoli paikassa on sen suosio, tavara vaihtaa omistajaa. Koskaan ei ole saanut vanhaa, vaikka ajavat kahdella vartaalla. Pientä miinusta ehkä korkeahkosta hintatasosta.
Jaa että MK:n pakastep...aliha hyvää, just joo :)
Manse kebabi oli perustajajäsentensä aikaan kohtuu grillimättö, muttei mikään Mishelinii-tasoinen kebabbi sekään ollut. Ilveksen yäkerhosta siihen tuli usein horjuttua, jos piti lähteä yksin kotio.
Evin sammonkadulla ja heval hervannassa
Parhaat pitzat saa hervannasta.
Pitsa Taksin Dillinger on bueno. Lihaa säästämättä, laadusta tinkimättä. Kebabille joutuu lähtemään kaupungille. Usein menen Drinaan saakka, jossa on jättikokoinen rulla inhimilliseen hintaan.
Abu Fuad oli ennen paras, kastikkeen, leivän, lihan, kaalin, sipulin ja jalapenon liitto: toimii!. Mitähän sille nyt kuuluu?
Abu Fuad on lopettanut, tällä kertaa luultavasti lopullisesti. Nile Kebab Tammelantorilla on alkuperäisen Abu Fuadin työntekijöiden perustama ja vaalii samoja perinteitä.
Punjabissa on kyllä hyvät ruoat, mutta ahdistava naisasiakkaita tuijottava työntekijä. Jos Eerikin pippuri on yhtä hyvä kuin Helsingissä (en ole vielä täkäläistä kerennyt kokeilemaan). Suosittelen sitä lämpimästi
Kulta kebab kioski Nokialla on ehdottomasti paras Tampereen alueella. Rulla kebab etenkin on poskettoman hyvä ja mojovan kokoinen.
Surkea kebab verrattuna Punjabiin. Punjabin useat kastikkeet ja aivan paras liha, se on siinä.
Nokial paras paikka on Ateena kankaantakana siä on parhaat rullat ja pitsat.
Mine oma varras
paras kebakko
tule maistamaan
Manse kebab.
Joskus tuli käytyä tuossa manse kebab ni empä kylläkään enään mene heh heh mikä paikka.
Ei missään nimessä kebabeja kierretävä nämä ja syötävä suomalaiselle tarkoitettuja eväitä...
Orimuskioski on paras, suomalainen myös. Hyvät hampparit ja vähän kebabiakin saa.
Voisiko joku joka osaa mennä opettamaan jankan roseanneen kebabin tekoa ? Ei niin mitään tolkkua ja pizzatkin johon voisi kunnon pohjankin vääntää.
Kenenkäs lihaa esim. punjab käytää vai sotkeeko itse. Itse kävin viimeksi joskus 10 vuotta sitten siellä. Kastiketta oli niin että se keba ui siinä ja piti varoa paitaansa ja housujansa ja kaataa ensin ylimääräiset kastikkeet pois. WellKebab turussa tekee ehkä suomen parasta, vaikka ei sekään ole lähelläkään täydellista ehkä 5/10. Muut joita olen maistanut jää tuonne 2-3 luokkaan. Evinissä oli jokus hyvä liha, Mautonta= mausteita senvarran että saadaan lihan oma maku pois. Kaikki maku kastikkeessa. Nykyään se on sellaista siniseen vivahtavaa ja joku outo sivumaku siihen lihaan on tullut.
Ei kiitos.
Eno tekee parhaat kebut.
Kebabissa käytetään kiduttamalla tapettujen eläinten lihaa eli halal-lihaa. Oksettaa ajatuskin sellaisen syömisestä. Kebab-paikoissa myös kokit lisäilevät omia eritteitään kebab-annoksiin. Tumputuksen tuotoksia yms.
Tuon ajatteleminenko sinua erityisesti kiihottaa? Itse en olisi välittänyt kuulla fantasioistasi.
Kyllä paras on "Enon" kebab. Lapsetkin siitä tykkää.
Parasta pizza ja kebab saa aina Mardin Pizzan. On hyvät ja ei kallis. Aina raikkas salatti ja syömässä perhhen kanssa siinä usea. Hyvällä paikkalla ja autolla saa lähelle.
T: Pekka
Punjab alarannassa ja Evin sekä Kebab 14 Sammonkadulla ovat aivan erinomaisen hyviä 😊
Punjab on lopettanut oman liikkeen, mutta tulee Uros areenaan vuoden vaihteessa.
14 ja Annalan kebab grilli. Ugh.
Tässä videoleike, jossa tehdään halal-lihaa kebabiin oikeaoppisesti koraanin mukaan.
https://pt-media.org/2019/08/12/muslimien-mielisairas-eid-al-adha-juhla-alkoi/
Kauhea video!
Orimuskioski -orimuskadulla
Aika töykeältä vaikutti asiakaspalvelu.
https://youtu.be/2vNwCEL-ufc
Kaikki kebabliha on halallihaa.
Joo, ne karvakädet halailee sitä isoa kebabvarrasta...