Mielestäni tuote on täyttä paskoo. "Suomalainen keksintö" ei todellakaan ole, ehkä kumi. Kyllä suosittlen alkuperäistä PlastiDip tuotetta, ollut markkinoilla jo vuosia. Lopputulos huomattavasti parempi.
Vastaukset 17
- Motonut
Näppärä kortsu maali auton helmoihin, vähentää huminaa korvien välissä.
- kalliistikahteenkertaan
Mastonit kannattaa jättää hyllyyn. Toisaalta maston ei koskaan petä, se on aina p-skaa.
Myös kannattaa varoa Motonetin myymää "Car-Rep" - tuotesarjaa, se on Mastonia valepuvussa.- Anonyymi
Kirjoitat vähän, mutta täyttä asiaa.
Kuka tietäisi, mikä spraymaali on hyvää ajoneuvon maalaukseen vai onko mikään? Pitää siis kestää bensaa, olla kovaa ja pysyä kiinni. Sama pohjamaaleista.
Kiitos! - Anonyymi00017
Paraskaan maali ei pysy kiinni missään jos osaamaton/tietämätön tavis maalailee ilman tietämystä. Mastonit on hyviä oikein käytettynä oikeisiin kohteisiin kun pohjatyöt on tehty oikein. Ei se maali sieltä purkista lennä itsekseen vaan ihminen sen maalauksen suorittaa itse valitsemaan kohteeseen. Sitten kun omaa osaamattomuuttaan maalaus epäonnistuu syytetään maalimerkkiä.
T. ammattimaalari
- Greisii
Jäljet johtavat Lohjan sylttytehtaalle.
- TehtaassaOikeinVielä
Jaa että Lohjalla tehdään sylttyä?
- Paskon
Mastonin kovalla tohinalla markkinoille tuomat 2K spraymaalit ovat niin huokoista tavaraa että päästävät veden läpi, hiekkapuhallettu ja sinkkimaalattu ja sen päälle laitettu tiiviiksi luultu 2K -kiiltävä hopea- käsitelty peltivanne kukki iloisesti punaisena muutamassa viikossa talvella, ja ihan kauttaaltaan.
Samalla kamalla maalattu ja mastonin 2K- kirkaslakalla käsitelty alumiinivanne ottaa pisarakuvioita ja himmenee jännästi kastuttuaan, ja kirkastuu taas kuivuessaan, eli edes kirkaslakka ei ole vesitiivistä.
Ja se "kumi"-maali on tosiaan pelkkää onnetonta tuhrua.
En tiedä kuinka tuollainen "maalitehdas" voi edes pysyä pystyssä, vai perustuuko asia siihen että jokainen ostaa joskus, ja vaikka toteaa roskaksi on kuitenkin ostanut...
Sääli että Motonetkin lopetti laadukkaiden MoTip- maalien myynnin ja siirtyi Mastonin suomessa maalimonopolia tavoittelevaan leiriin. - Greisii
Kortsumaali Ei nyt aivan ole normaalia maalia, vaan tuo hetkittäistä iloa luo simmuille ja mielelle.
- opiksi
Jos olette maalanneet autoa paukkupullolla tai tehneet ylimaalauksia, niin RUBBERCOMP vie kaikki mennessään kun poistatte pinnoitetta. En ole ainut, kelle on näin käynyt. Auto meni uusintamaalaukseen, eli tuli kallis leikki, samaan hintaan olisin maalauttanut koko auton vaikka kullalla, kun laskee kulut yht.
- Punaseksi
Ja vittu mää mitää autoo rupee maalaamaan
- Anonyymi
Jos autossasi on vanhempi maalipinta, en suositte RUBBERcompia. Kun tulee aika, jolloin kyllästyt ja ajattelet poistaa pinnan. Niin teet kolme kerttaa kovemman työn, siihen verrattuna kun olisit ylimaalannut koko auton.
- Anonyymi
Melkoista kuraa nuo tuotteet.
2K primeripullosta tuli pelkkää kirkasta tavaraa pihalle räkien, ja lopputulos oli että jouduimme hiomaan aineen kuivuttua kontinluuku uudelleen.
Mitä tavaraa sitten 2K jet black on, niin lopputulos oli kun olis maalattu hiekkapuhalletulle pinnalle mattamustalla.
En osta enää ainoatakaan purkkia car-rep tuotteita. ..eli mastonia siis. - Anonyymi
Samaa mieltä eli täyttä PASKAA. 5 sprayy maali purkista vain yksi toimi normaalisti.
- Anonyymi
Mastonin tuoteista huonoja kokemuksia. Maston vasaralakka on huonompaa kuin Hammeriten vasaralakka
- Anonyymi
Maston 2k lakka ei toimi.
Sain 3 Purkkia asiakaspalvelusta ilmaiseksi, kun reklamoi tuotteesta. Lupasivat olevan taatusti toimivaa, mutta eipä ollut nekään purkit.
Car rep tuotteena ostin ja Mastonia lähettivät korvaukseksi.
Spray wax ja mipa on hyvää lakkaa.
- Anonyymi
Ostin mastonia ns. puulakkaa.5sekuntia tuli komeesti pöydän pintaan, sit alkoi roiskiin vaahtopalloja. Mitä teet?? Tasoittimella sileeks. Mutta halusin just spraypinnan. Vituiks meni!
- Anonyymi
Onkohan tuo Mastonin Car-Rep poistunu valikoimasta kun ei löydy enään koko lafkaa kun laittaa Google haun. Mä en ainakaan löydä enään. Car-Rep.com löytyy kyllä mut ei mitään värikoodi listaa mihin aikasemmin pystyi laittaa oman koslan värikoodii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1301328Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️931031Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää254988On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75797- 54774
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35710- 66677
- 46660
- 43631
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164610Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30595Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah192590Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30587Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus98525- 201504
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18462- 102461
Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91458- 34458
Olet oikeasti paras
Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e27456