Hanna Riikka Siitonen kuollut.

TuliSkorpioni

Uuden Päivän Lissu ja Taikapeilin yksi puolisko on menehtynyt pitkään vaivanneeseen krooniseen sairauteen maanantaina.Järkytys on varmasti kova koska jo toinen sarjassa näytellyt sekä 90-luvulla Taikapeilissä yhdessä Nina Tapion kanssa kovaa suosiota nauttinut henkilö on poistunut keskuudestamme.Moni Lissun fani ja sarjan ystävä vain katsoo epäuskoisena ja järkyttyneenä eteensä silmät itkusta sumeina,miksi,miksi juuri Lissu.miksi juuri Hanna Riikka.Jäljelle jää vain kysymys...Miksi

1

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Crait

      Tapasin Hanna-Riikan vain kerran sattumalta ja muistan yhä edelleen hänen ystävällisen ja positiivisen katseen ja äänen. Uuden Päivän työyhteisö on kokenut viimeisen vuoden sisään paljon surua ja menetyksiä. Ensin lokakuussa 2017 Antti Majanlahti ja nyt heinäkuussa sarjan alussa mukana ollut Kansallisteatterin pitkäaikainen näyttelijä Tapani Perttu ja vain muutama päivä myöhemmin Hanna-Riikka Siitonen.
      Kaikki sarjaa seuranneet fanit, lukuisat Hanna-Riikan tuttavat ja läheiset jäävät suremaan näyttelijättären ja laulajattaren poismenoa. Moni sarjan arkinen ja unohtunut kohtaus saa jälleen uusia merkityksiä. "Tunnen nämä kadut" kappale on nyt entistäkin tunteikkaampi.

      Kiitos kaikesta hyvästä ja kauniista, jota toit monien ihmisten elämään! Lepää rauhassa siellä jossain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3252
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1301
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      180
      1236
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe