Tänään taas kaahaili harmaa vanhempi pieni paku, ehkä joku Fiat tai Citröen. En saanut rekkaria ylös, nuori mies henkilö ratissa, yksi kyydissä. Tunnistaako kukaan? Niin kauan leikkii kun sattuu pahasti! Auto nähty Miehikkälässä ja Virojoella!
Vastaukset 35
- pkasukki
Harmaa pien vanha pakettiauto kaahailee myös Miehikkälässä!! Pitkäkosken ja Saivikkalan välillä vastaan tullu, väärää kaistaa! Suomessa oikeanpuoleinen liikenne, hän ei oppinut!!!
- silminnäkijäkauhujen
Nyt sattui! Ajoi kolmen tietä ylittäneen lapsen yli Saivikkalassa!
- JATTn.uutisia
Ei ole ylittänyt tapaus uutiskynnystä. Onkohan kysymyksessä juoruankka?
- virojokimlä
Mikähän pelle tää pakettiautoilija on? Olen nähnyt auton kyllä, millonkohan oikeesti sattuu pahemmin, sivullisille.
- paskaapaketissa
virojokimlä kirjoitti:
Mikähän pelle tää pakettiautoilija on? Olen nähnyt auton kyllä, millonkohan oikeesti sattuu pahemmin, sivullisille.
Potki sitä munille äläkä täällä itke
- Kylän_poikii
Sama veijari kuka ennen ajeli vihreällä subarulla
- Näinmitäkävi
Silloin jäi Salen pihassa ostoskärryjä työntänyt perhe alle. Ei ole mitään oppinut.
- vastuuseen
Kaikenlaisia se yhteiskunta elättääkin vai tuskin tämä tapaus töitäkään tekee?
- ihantärisen
vastuuseen kirjoitti:
Kaikenlaisia se yhteiskunta elättääkin vai tuskin tämä tapaus töitäkään tekee?
Ilmeisesti moderaattorina suoli24 virolahti palstalla ja siitä saa palkkansa. Kaikki häntä arvostelevat viestit poistetaan.
- töihinsiitä
Veronmaksajat elättää, vahva epäilys.
- anoppejajaappiukkoi
töihinsiitä kirjoitti:
Veronmaksajat elättää, vahva epäilys.
Tekee vauhdilla lisää veronmaksajia. Kuulemma pannut parikin paksuksi ajelun ohessa.
- mitenehtii
Eikös tää tapaus aina töissä oikeen kunnon työmies niin miten ehtii ajella?? Päivän työ on sosiaalitoimiston luukulta rahan haku!
- allejäiii
Taas jysähti, rollaattorimummo jäi alle itäviitan risteyksen suojatiellä.
- ontyötä
Toivon mukaan aktiivimalli aktivoi joutilaita menemään töihin... Nyt niitä on, tosin ei jos sohvalla veronmaksajien vastikkeettomia rahoja nauttii!!! Niitä löytyy täältäpäin aika paljon, valitettavasti. Kasvava kulmakunta, jos joku vielä valittaa ettei oo töitä niin kattokoon peiliin!!! Tuet pois!
- Sivustaseurannukauhulla
Vieläkös kaaharia on näkynny vai onko jo auto karannu mettään? Mutta sossuhan maksaa kyllä uuden tilalle.
- Asianytimessä
Vielä kaahaa, mutta on vain auto vaihtunut.
- Tuetpoisjoutilailta
Taasko on veronmaksajien rahoja haettu luukulta auton hankintaan??
- elättesiivellä
Tuetpoisjoutilailta kirjoitti:
Taasko on veronmaksajien rahoja haettu luukulta auton hankintaan??
No minkäs teet. Perusmiehikkälän jannu, joko sossun luukku tai tukiainen. Verotuloilla muiden siivellä Miehikkälän vähäväkiset elävät. Sellainen siivettävien vätysten kylä.
- Eitöilme
naapurikunna parempi sossu saa enemän tänän vaan joutu herää 12 kun aikanen aika lukulle. Vein laskut ja vakutukkset auton sinne ja maksaavat ne ja anto rahaa mulle viel 600 sano ett hae lisää heti ku tarvit
- viroojoki
Vieläkös tämä joutilas yhteskunnan rahoilla kaahailee?
- tienkäyttäjää
Vieläkös tämä työnvieroksuja ajelee?
- nähnytsivusta
Vaaratilanteita monia taas hyvä ettei sattunu mitään, Tänään Miehikkälässä S40 tumma Volvo kovaa kaahaili illalla yksi kyydissä ainakin. Myös Virojoella nähty. Rahaa ajaa yötämyöten nukkuu toki päivät, yhteskunta tukee kai tätä? Tuskin nämä työmatkoja hänellä.
- anonyymi_jLi
Punainen pösö liittyy samaan porukkaan?
- mikaturusta
harmaa pösö tarkoitat varmaan sellane skootteri
- sostuetpoisjoseiyritä
Tälle taitaa maksaa valtio suuria sostukia kun ajelee kaiket yöt ja nortti palaa. Joutilaitten tuet on liian isoja niin kauan kun päivittäin näyttää olemaan rahaa bensaan, tupakkaan ja kaljaan!! Ei työtätekevillä ole varaa moiseen elämään!
- maanviljelijänpoika
Jep, monen maanviljelijän päivätyötä. Polttaa tukiaiset.
- Töissämuteikatkera
Olisko niin et kirjoittelijoiIla on omassa kaapissa niin paljon luurankoja et pitää toisia (välttämättä omasta tahdostaan työttömiä) haukkua ja niiden liikkeitä. Mitäpä jos vaihettais päittäin puheet ja ruvettaisi kaivelemaan näitten kirjoittelijoiden yksityisiä liikkumisia? Luulen että parissa päivässä tarvittaisiin poliisin, psygolokin ja muiden veronmaksajien maksamia palveluita... Olisihan se jo ainakin kunnian loukkaus tai vähintääkin vainoamista!😭😭
- Veronmaksaja05
Kyllä, tämähän jouten kun tukia saa! Töissä olen ja voin vaihtaa päittäin oman liikkumisen, vapaaajan, työn ja tekemisen jolleen joutilaalle mutta ei oo tekijöitä koska tuet sosiaali, rahaa nostaa verovaroista, itseä hävettäis tuilla elo mutta yhteiskunta kannustaa joutilaisuuteen. Tarvii olla vielä hölmöjä ketkä työtä tekee.
- Työkäyvä
minne työttömän tarvii likkuu päivittäin, yöaikaan?? Autolla, hienommalla kalustolla liikkuu yöllä, päivät sohvalla maaten ja sossusta bensarahaa. Sitä en ymmärrä. Työhön menon kyllä. Nykyään joutilaisuus muotia. 😑
- Kaikkeasitäleipäelättää
Kaahailu ja lorvaaminen jatkuu. Helppoa tukien nosto ja rahan ruinaaminen muualta ilmeisesti. Ei kuulemma järin selväjärkinen jantteri kyseessä
- Anonyymi
Kuka tonokki Virojoella ja Miehikkäläntiellä kaahaa vanhempi vaaleansininen auto? Jopa päiväsaikaa, lapset kertoivat että vanha auto ajaa kovaa keskustassa, saa varoa. Aina on porukkaa kyydissä, hauskaa taitaa olla ennenkun jotain sattuu!!!
- Anonyymi
okei :)
- Anonyymi
Näin virojokelaisena asukkaana, päivällä liikkunut kylällä kaupassa ja asioilla, vanha kovaääninen auto ajaa siellä useasti, kovaa. Koululla on varotettu, monien lapset ovat kotona kertoneet kaaharista , asiaan täytyisi puuttua!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin virojokelaisena asukkaana, päivällä liikkunut kylällä kaupassa ja asioilla, vanha kovaääninen auto ajaa siellä useasti, kovaa. Koululla on varotettu, monien lapset ovat kotona kertoneet kaaharista , asiaan täytyisi puuttua!
Vanha kova ääninen auto. Aika laaja käsite. Et varmaan oo ymmärtänyt että tulee Kesä. Vanhat autot tykkää ajaa Virojoen halki ja ne pitää yleensä kovaa ääntä
- Anonyymi
Juurikorven silli-Saab on palannut?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1461425Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️991154Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551023On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75827Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞39819- 54784
- 66707
- 47685
- 43661
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164640Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä35638Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199618Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus104555- 201544
- 106508
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59506- 35501
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91468