Emme ole sosiaalisia!

suolen_pätkiä

Siihen etteemme ole sosiaalisia, on selkeä syy. Sosiaalisuus kasattaa empatiaa ja se on tuhoisaa mentaliteetillemme ja narsismimme ylläpidolle. Siinäpä se..

Ryssähtelemisiin..

Toivottelee vallankumouksestga haaveita elättelevä IPUNIKKI peräkamarin itäisimmästä, hämärimmästä ja synkimmästä nurkata.

4

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olohuonex

      Kirjoitustaitokin on tyypillistä eristyneen ja valoa arkovan ipulaisen tasoa.. Tällä sitä maata hallittaisiin, kun vastuu on lukijalla.

    • tarvis-uudet_lääkeet

      Taa toi yks ryssäkkä pistää tuota järjetöntä ölähtelyä palstalle.. pffff

    • elämä_kädellä

      Räjähdykset, miljardit ja biljoonat ruokkivat sen ajatusmaailmaa.

    • Huoskaa

      Pornot ja narsistit markkinoi pervouttaa, kuin herhiläiset ja syöpäläiset joka imemässä itikat toisten taskuista ja sadistisesti kurittaa kanssaihmisiään. Sellaisia vielä ihaillaan, kuin sarvipäitä ja paholaisia., horoja ja haaskalintuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      97
      4856
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      235
      1964
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      81
      1583
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1180
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      328
      1127
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1090
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1089
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1047
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      974
    Aihe