Jatkuva nussimisen tarve

Rituaali

Kukaan miespuolinen ei ole kohta turvassa. Auttajia kyllä olisi vaikka miten, mutta eihän niitäkään nyt voi kaikkia käyttää, kun ovat tuttuja, varattuja tai sellaisia, joiden vaitioloon ei voi luottaa. Kotona ei sattuneesta syystä ja sairauksista johtuen systeemi ei toimi. Olen ollut koko aikuisikäni ihan honkkeli miesten perään, mutta kun elän parisuhteessa, niin tavat pitäis olla sen mukaiset. Välillä on kyllä pakko livetä.

Oletan, että kyseessä on jonkinlainen sairaus tai riippuvuus, kuten alkoholismi. Eli vaikka miten saisi, niin aina vaan tykyttää ja mieli tekee. Olen keskustellut asiasta monen päihderiippuvaisen kanssa ja heillä on kaikilla ihan sama järjetön vimma panemiseen. Siis sellainen ihan julmettu, eli monta kertaa päivässä. Eli voiko kyseessä olla joku dokaamisen aiheuttama tauti? Krapulassakin kun tunnetusti panettaa ihan sairaasti.

Onhan se kivaa paneskella, mutta jos siitä tulee sellainen ongelma, kuin nyt itellä on, niin ei ole enää kivaa. Ja kyllähän "irtosuhteet" aina tuovat ongelmia mukanaan.

3

160

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Missäpäin asut?

    • Rituaali

      Pirkanmaalla.

    • ripatti

      Mee hyvä mies katkolle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      598
      1495
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      827
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      473
      703
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      10
      619
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      38
      570
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      42
      566
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      528
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      500
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      29
      478
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      154
      461
    Aihe