Otin DNA:lta 2017 vuoden puolivälissä - kun soitettiin ja tarjottiin - tupla-simmi mobiililaajakaistan ja samalla vanhan laajakaistan piti lakkautua. Näin ei sitten käynytkään....
DNA jatkoikin vanhan laajakaistan laskuttamista vastoin sopimusta... Kun sitten tänä kesänä asiaan havahduin ja otin DNA:han yhteyttä, niin minulle ilmoitettiin useiden puhelinkeskustelujen jälkeen ja useiden henkilöiden toimesta, että mitään ei hyvitetä, koska en ole huomannut heidän laskutusvirhettä. DNA:lta todettiin, että heillä on tapahtunut tallennusvirhe myynnin jälkeen, mutta koska olen maksanut niin minun tulee asia niellä.... Erityisesti painotettiin, että voin valittaa miten paljon huvittaa, mutta he eivät tule muuttamaan kantaansa.
Otin yhteyttä kuluttajaneuvojaan, joka sittemmin otti yhteyttä DNA:han... Kuinka ollakaan DNA muuttikin nyt kantansa, ja päätti palauttaa virheellisesti laskuttamansa rahat.
Tapaus osoittaa, että DNA toimii äärimmäisen härskisti asiakkaita kohtaan, ja ainoa tarkoitus näyttää olevan kokeilla kepillä jäätä, josko asiakas on tarpeeksi sitkeä viemään asiaansa eteenpäin. Jopa 100€ näyttää pörssiyhtiölle olevan riittävän suuri kannustin päästä pitkäaikaisesta asiakkaastaan eroon ja käyttää useita tunteja jonnin joutaviin puhelinkeskusteluihin.
En ikinä enää vahingossakaan erehdy DNA:n asiakkaaksi enkä suosittele kenellekään muullekkaan.
DNA laskutushuijaa asiakkaita
3
175
Vastaukset
- iouht
Siis havahduit asiaan vasta maksettuasi vuoden verran laskuja palvelusta, jonka kuvittelit sulkeutuneen??? Maksatko muutenkin laskuja katsomatta, mitä ne koskevat? Ei kai haittaa, jos lähetän sinulle pari laskua, jotka voisit maksaa?
ps. vaihtoehdot ovat vähintään yhtä törkeitä. Mutta tietysti jos hyvin käy, ne törkeimmät tapaukset eivät toiste osu sinun kohdallesi.- jkdsdfsjk
Eipä suoravaloituksia tms. monikaan kerkiä tarkistamaan vaan luottaa niihin. Näin käynyt itsellenekin.
- KaikkiHuijaavatAina
Sama juttu kaikkien muidenkin jotain palveluita myyvien yritysten kanssa. Ei mitään seuraamuksia. Henkilökunta opetetaan erilaisten palkkioiden ja bonusten avulla toimimaan epärehellisesti ja valehtelemaan ja kiistämään aina kaiken. Jokainen tapaus aina ensimmäinen, vaikka niitä on sattunut kymmenittäin. Kukaan ei tiedä mitään, vaikka mukana Suomessakin kymmeniä tuhansia ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4129066Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1883652- 202113
- 831302
- 271115
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661102- 751100
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791075- 551033
- 66982