Jalkojeni 2 pienintä varvasta puutuvat välillä. Puutuminen on aina symmetristä eli puutuneena on aina joko 1 tai 2 samaa varvasta molemmista jaloista. Tunne ei satu. Ei helpota, vaikka ottaa kengät pois, hierominenkaan ei oikein auta. Tunne on joitakin tunteja ja sitten häviää. Mitähän tämä voisi olla.
Mies, 58 v. Ei lääkitystä, perusterve
Varpaiden puutuminen
1
338
Vastaukset
- keski_ik_nainen
Kengistä johtuvaa? Harvat kengät ovat oikeasti ihmiselle sopivia. Moni käyttää myös liian pieniä. Kokeile, olisiko seuraava numero parempi. Ainakin naisilla jalka venyy 1 -2 numeroa iän ja raskauksien myötä. Ja voi miehelläkin olla vaivaisenluuta ym., joka vie kengästä tilaa. On todettu, että ikäväestö (et toki ole vielä ikääntynyt, mutta hyvin aikuinen kuitenkin!) käyttää liian pieniä kenkiä.
Itselläni on aina ollut enemmän tai vähemmän pieniä puutumisia, mutten ole niitä koskaan lääkärille valittanut. Nyt helteillä tuntuu, että olen sekä pienessä turvotuksessa että helpommin puutuileva. Itselläni on yliliikkuvat nivelet, ja pahiten oireilee lanneranka, eli iskiasoireiluakin on joskus ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621575- 121559
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211431Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91213Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit451005Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 171875
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747