Muistakaahan judokat juoda

Nestettä

Se vanha uskomus, että kovaksi judokaksi tulee, kun ei juo treeneissä ei pidä paikkaansa. Muistakaa juoda, ettei nestehukka yllätä. Kroppa toimii paremmin, aivot toimivat paremmin ja palautuminenkin onnistuu paremmin. Lisäksi krampeilta jne. vältytään.
Nestettä on näillä ilmoilla hyvä tankata pitkin päivää suoloja unohtamatta.

4

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teuvo_neuvoo

      Tieteellinen juominen tapahtuu näin: ennen treeniä ½ litraa kossua, treenin aikana toiset ½ litraa ja treenin jälkeen (palautumiseen) vielä kerran ½ litraa.
      Näin menetellen Sinusta tulee Maailmanmestari.

      • arska_tanakka

        Älä unohda välibissea ja röökillä käyntiä.


      • Alan_Juomaan

        Tämäkö on ollut suomalaisten menestyksen salaisuus. Minä luulin, että täällä on sankoin joukoin kehuttu sekä liiton puuhamiehiä, että valmentajia.
        Tästä illasta lähtien meillä juo koko suku.


    • viela_jaksaa

      Teelusikallinen (5 ml) suolaa kahteen litraan vettä, niin nesteen suolapitoisuus vastaa kehon nesteiden suolapitoisuutta.

      Tätä litkua kun juo sopivasti puoli tuntia tai varttituntia ennen treeniä, niin hyvin pukkaa hikeä treenin aikana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      395
      5863
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1809
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      47
      1232
    4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      121
      1043
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      98
      946
    6. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      47
      943
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      56
      924
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      919
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      46
      907
    10. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    Aihe