se heille parhaiten sopii,heille on aivan normaalia seisottaa lentokonetta jonkun pakkopalutetun takia.Tämä on mielipuolen tuohuja sanoisin josta pitää tuomita ankaraan rangaistukseen ja tälläinen kiihottelia Touko Aaalto joka antaa tukea Aino Pennaselle joka tämän häiriön sai aikaiseksi.
Vihervasurit tulkitsevat lakikirjaa niinkuin
Eri.lait
12168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Lii Andessonilta tuntuu tulevan tukea Aino Pennaselle,kokoomuksen Kalle Jokiselta ei ymmärrystä tipu tämä tie johtaa anarkiaan hän sanoo ,samoin tuomitsee Jussi-Hallaaho tämän myöskin .
Persuilla sitä todella varaa arvostella muita lainkuuluaisuudesta! Persupolittikot kun itse johtavat ylivoimaisesti politiikkojen rikostilastoa.
Vasemmistolaisethan ovat vastuussa 100 miljoonan ihmisen tappamisesta.
Vasemmiston kannattaisi olla hiljaa.
Vasemmiston Lii Andessonilta löytyy ymmärrystä ja tukea Aino Pennaselle,kokoomuksen Kalle Jokiselta ei ymmärrystä tipu,tälläinen johtaa lopulta anarkiaan hän sanoo . Samoin ei ymmärrystä tipu Jussi -Hallaaholtakaan.
Mitä vasurikonna Jaakko Laaksolle kuuluu onko saanut lisää lahjuksia,toinen konna Paavo Arhinmäki asustelee laittomasti Ara-Asunnossa meren rannalla lääkärivaimonsa kanssa näitä asuntoja ei ole tarkoitettu tämän tuloluokan saajille.
Velehtelet taas.
HHe on siinä konnia kerrakseen .
Miten meillä voi olla näinkin tyhmä mies sisäministerinä,sanoo ymmärtävänsä tätä lentokone häirikköä tämähän on selvä viesti seuraavalle häirikölle ottihan tämä Pennanenkin oppia ruotsista sanoi ettei asiaa muuten olisi tajunnut. Nämä vihervasuri nyt laukovat pehmeestä pästänsä kaikenlaisia sammakoita ei niitä enää kukaan todesta ota.
Ovatko vihreät pysäyttäneet montakin lentokonetta?
Väitit nimittäin, että se on vihreille normaalia toimintaa.
Lentäminen saastuttaa kuitenkin vihreät ovat kovia matkusteleen ja lentäminen on varsinyleistä vaikka kaikenlaista turhaa matkustelua vastustetaan mutta toisin kuitenkin tehdään. Lentäminen on liian halpaa kunnon verot lippuihin olisi varsin tehokas keino joka toimii varmasti.
Todella omaperäistä alkaa osoittaa mieltä vaikkei edes tiedä mistä on kysymys. Kertoo paljon näiden viheranarkistien arvomaailmasta. Mitäs jos otetaan kaikki oikeus omiin käsiin? Huonoa esimerkkiä nuorisolle tuollainen.
Ainahan tämä liike on ollut omaperäinen kuten vasuritkin,ennen kahlehdittiin itsensä työkoneisiin yms eivät nämä surkeat risuparrat tienneet silloinkaan mitä vastustettiin mutta joukon jatkeena oltiin saatiin työmaat seisomaan ja yrittäjät vaikeuksiin . Nyt tämäkin nainen ei tiennyt varmasti ketä oltiin viemässä ja minne,sai viivästettyä koneen lähtöä moni matkustaja varmasti myöhästyi jatkolennnolta ja korvausvaatimus lentoyhtiölle joka ei taatusti jätä lähettämättä laskua tälle häirikölle. On sentään juristista kysymys eikä ollut edes humalassa .