... jotta syntinen voi pelastua iankaikkiseen elämään, elää valheessa.
Minkään nimistä yhditystä tai kirkkoa ei tarvita pelastukseen, - vain Jeesus pelastaa.
Yhditys joka huutaa, että heidät tarvitaan ....
5
669
Vastaukset
- 23454371
Kitarat esiin. Et ole elävässä kristillisyydessä, koska noin ajattelet. On vain yksi oikea oppi. Se on meillä Esikoislestadiolaisilla. Tule seuroihin.
Teillä esikoislestadiolaisilla on se oikea oppi?
Ehkä voit perustella tuon aukottomasti? Vai tuntuuko sinusta vain sille?- RauhanJumala
Eslest kirjoitti:
Teillä esikoislestadiolaisilla on se oikea oppi?
Ehkä voit perustella tuon aukottomasti? Vai tuntuuko sinusta vain sille?Ja se onkin hyvä tunne. Jumalan rauha rinnassain. Ja lämmin armo ilma O Pyhän Hengen tuulahdus, kylmäin sydänten sulattaja, kirkkaus ihmeellinen. Kiitokseksi, ylistykseksi ja kunniaksi elävälle Jumalalle. Aamen.
Ja kysehän ei ole vain opin asioista. On pastoreita ja paljasjalka munkkeja, jotka kyllä kaunista evankeliumia saarnaavat, mutta se kylmä jänkä, se kylmä viima siel rinnassain. Kuin ei rauhaa koskaa oikein asumasijaks, tuot liekkiä palavaa, asumaan saan'. Vaan kylmä viima, se rinnassain, polttavi mielen rauhaa.
-Tuntematon
- KaikkiaLeipäElättää
Pidäppä holökalle pienempää lärviä! :))))
- Örvelöttökk
😣😛
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422822Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423562600Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562335- 352204
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391405Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661309