MANSIKKAKAUPPIAS JA TUPAKOITSIJAT

Olen seurannut koko kesän mansikkakauppiasta,jonka luona kaverit tupakoivat ja puhaltavat mansikoiden vieressä. Tulee mansikoihin aromia!! Menis myymään mansikkansa kuin kaupan ovensuuhun, koska tupakoitsijat eivät jâksa kävellä sivummalle!
3629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu ja joku pieraisi siinä lähellä mansikan myyntiä. Varmaan nekin hajut tarttuu mansikkoihin. Voi tätä elämän menoa.

1Äänestä

Ne mansikat kasvaakin tien vieressä, joten tupakansavu on pienin murhe.

1Äänestä

Minäkin kasvoin tien vieressä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siisteyttä kirjoitti:

Olen seurannut koko kesän mansikkakauppiasta,jonka luona kaverit tupakoivat ja puhaltavat mansikoiden vieressä. Tulee mansikoihin aromia!! Menis myymään mansikkansa kuin kaupan ovensuuhun, koska tupakoitsijat eivät jâksa kävellä sivummalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu