Unentulkitsijaa?

Pieniperhonen91

Näin viime yön unta jossa vain oksensin koko ajan todella paljon ja uni jatkui aina herättyäni?? Sain samaan aikaa myös unihalvauksen. Osaisiko joku kertoa mitä tämä meinaa ? Näen aina todella paljon unia mutta en ole koskaan tuollaista.

2

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ArmasJung

      Uni voi tarkoittaa sitä että jokin sisimmässäsi on ristiriidassa ulkoisen olemuksesi ja kehosi kanssa. Tämän takia sisin ulos-tautuu, tosin suun kautta eikä alhaalta. Tällä on tietenkin eri merkitys. Suun kautta tapahtuva ulostulo voi tarkoittaa myös puhetta, sitä mitä ihminen puhuu ja ajattelee. Isosta kirjasta tuli mieleen siellä "syödään kirjakäärö", mikä tarkoittaa sitä että kyseinen syötävä kirjoitus sisäistetään eli kirjoituksen oppii ymmärtämään ja siitä tulee osa elämää. Oksentaminen on tavallaan päinvastainen tapahtuma, ihminen ei pysty sisäistämään jotain asiaa ja tämä asia on sen verran vastenmielinen ihmisen suussa tai vatsassa(saakka) jolloin hänen on pakko oksentaa asia tai kirjoituksen sisältö ulos.

      S.Summarum. Olet "niellyt" sisällesi niin vastenmielisen asian tai tapahtuman viime aikoina, ettet voi pitää sitä nyt sisälläsi. Siksi pyrit oksentamaan sen unessa ulos.

      Olet siis tällaisessa elämänvaiheessa tällä hetkellä, unimaailma kertoo tilanteesi näin nyt sinulle.

    • Pieniperhonen91

      Kiitos todella paljon !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      40
      5440
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      160
      2773
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      106
      2272
    4. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      80
      1824
    5. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      25
      1794
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      41
      1787
    7. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      8
      1782
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      97
      1682
    9. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1515
    10. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      75
      1499
    Aihe