Hallitus on riistänyt kaikkia muita paitsi eturyhmiään, eli rikkaita miljonäärejä ja suurtilallisia
Hallitus on riistänyt kaikkia muita paitsi eturyhm
8
144
Vastaukset
Niinpä,kansa elää kituutteli rikkailta lainaamalla lauloi gösta.Ja äänestää samoja rikkaita!Mitä muuta voi odottaa....
Kansa elää kituutteli rikkailta lainaamalla lauloi Gösta.Ja äänestää samoja rikkaita,mitä muuta voi odottaa!
- kari.kommunisti
Näin on näkyleipä.
Juhan Sipilän hallitus on ollut Suomen historian äärioikeistolaisin hallitus. Ihmekös tuo kun Sipiläkin on kokoomuslainen, vaikka lestadiolais-taustansa vuoksi joutuukin toimimaan keskustassa.
Tämä Sipilän-Orpon hallitus on näyttänyt meille mitä on oikea ja härski kaverikapitalismi!- kreikkaanloput
Komukka ihmeissään, kun jutta ei anna jälleen 1000e vuodessa makoiluun lisää.
- joojoon
kreikkaanloput kirjoitti:
Komukka ihmeissään, kun jutta ei anna jälleen 1000e vuodessa makoiluun lisää.
Hyppää sinä hörhöpersu jojoon
- ahne
kreikkaanloput kirjoitti:
Komukka ihmeissään, kun jutta ei anna jälleen 1000e vuodessa makoiluun lisää.
Käykö työttömyyskorvaukset kateeksi?Älä hätäile pian teet töitäs samalla liksalla,Jospa sitten rupeaa tuleen järki kpäähän!
- pihjoegpihjo
Hallitus EU-vallassa kaikki tiedotusvälineistö samojen hallinassa. Vaalit sumplitaan Tioeto OY toimesta. Kuka omistaa maailmanvaltaa jonka illunaatio USA liittovaltio lähtöistä suomessa tätä sanotaan EU-liittovaltioksi joka määrää maamme myyneiden poliitikkojen toimesta orjuuttamisemme. Kaikki kansallis omaisuus tullaan myymään valvovalli toimelle. Poliisi saattueet turvaavat rikollisten tietä kavallukseen. Poliisin valvontaa lisätään kansan vaijentamiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815