Kansainväliset risteilyturistit

Onko Kotkassa ollut taas tänä kesänä paljonkin risteilyturisteja? Viime kesänä ainakin taisi olla. Kovasti ainakin vouhkattiin.
Helsingissä menee puolen miljoonan raja rikki tällä kaudella.
184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pasaatissa näyttää noita turisteja notkuvan pilvin pimein päivittäin saavat vielä disko läpsyttely rahaakin.Nuoria miehiä mikä laiva lie tuonut kun kotiinsa eivät osaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4173 kirjoitti:

Onko Kotkassa ollut taas tänä kesänä paljonkin risteilyturisteja? Viime kesänä ainakin taisi olla. Kovasti ainakin vouhkattiin.
Helsingissä menee puolen miljoonan raja rikki tällä kaudella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu