Tämmöinen hyödyllinen ohje löytyi heille jotka ovat jo päivittäneet Windows 10 1803:n:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/windows-10-s-enable-s-mode
Olen aiemmin opastanut monet kerrat miten Windows 10:stä voi rapsia media soittimet, IE11, fax, .NET 3.5, siivota Windows updaten, optimoida Win SxS:n, poistaa vanhoja Visual C redistributablea ja saada Windowsista keveämpää ja semmoiseksi millaiseksi se on suunniteltu. Tuolla ohjeella pitäisi onnistua S-tilan päälle kytkentä ja se voi ehkä parantaa vielä entisestään sitä.
Huomioitavaa että ei sitten asennella sotkuja sen jälkeen sovelluskaupan ulkopuolelta, eikä saa olla semmoista erikoispoikkeus tarvetta enää. Se asia pitäisi olla jo vähitellen kunnossa Windows 10:n käyttäjillä.
S-Moden käyttöönotto Windows 10:ssä
15
655
Vastaukset
- vaihyödyllinen
aha, melkosta masokismiä
- juusoo
Kukaan halua mitään s-mode sontaa
- EiKukaaaan
Kula hullu haluaa S-moden?
- peter-mara
exBercel varmaan ainakin? tuskin kukaan muu
- 10Plus
En ainakaan minä, enkä tiedä ketään kellä olis.
- WindowsToy
S mode täysin turha! Kukaan ei halua sellaista.
USA koulutkin heivas sen pois, tosin koko windows 10:n samalla.
Miksi PC:n pitäisi olla iPad? ei miksikään, oli heidän kommentinsa.- Microbit
Jokainen saa hankkia Windowsin ja pitää se sellaisena kuin se on, ladata haluamiaan ohjelmia jne.. sinun on turha tuossa sävyssä määrätä miten se tulisi koneella olla.
Microbit kirjoitti:
Jokainen saa hankkia Windowsin ja pitää se sellaisena kuin se on, ladata haluamiaan ohjelmia jne.. sinun on turha tuossa sävyssä määrätä miten se tulisi koneella olla.
Millä eväillä kuvittelet niiden toimivan ja kuinka pitkään?
- mullainakin
M-Kar kirjoitti:
Millä eväillä kuvittelet niiden toimivan ja kuinka pitkään?
Eihän windowsin edes oleteta toimivan!
jatkuvasti dragaa ja jumii. mullainakin kirjoitti:
Eihän windowsin edes oleteta toimivan!
jatkuvasti dragaa ja jumii.Tietysti Windows toimii. Mutta siihen asennetut nettisivuilta ladatut ohjelmat rikkoutuvat ennemmin tai myöhemmin.
- peter-mara
Poistoon vaan koko windows
- Hulluudenylistys
Kuka hullu haluaa s-moden?
Sellaiset jotka ostavat tietokoneen Windowsilla, ostavat Windows lisenssin tai vaikka piratisoivat Windowsia.
S-Moden haluaminen on oletus Windowsin käytölle.
- Idioottiavaus
S-MODE EI TODELLAKAAN OLE MISSÄÄN MÄÄRIN HYÖDYLLINEN!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13110538
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422271Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411442Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331061Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987