edistää demokartiaa ja viedä sitä eripuolille maailmaa.
Ja Suomen hallitukselle kiitos siitä, että ulkomaankauppa tehdään.
Suomalaisena tunnen isänmaallisuutta lukiessani tälläistä.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201808092201126010_ul.shtml
Niin eihän meillä ole moraalia ja vastuuta ?
Ja Suomen hallitukselle kiitos siitä, että ulkomaankauppa tehdään.
Suomalaisena tunnen isänmaallisuutta lukiessani tälläistä.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201808092201126010_ul.shtml
Niin eihän meillä ole moraalia ja vastuuta ?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei! Meillä on länsimainen demokratia käsitys, joka oikeuttaa meidät tekemään yhdessä samanlaisten demokratioiden kanssa vaikka mitä sikamaisuuksia, ja haukkumaan keitä haluamme, jos eivät hyväksy meidän moriamme ja demokratiaamme.
Mitä onkaan tämä demokartia?
Kepulistillahan tunnetusti on ymmärrys heikoilla, ja tuli taas osoitus siitä.
Mites Venäjäpakotteet. Kauppa kuihtu..
Paljonko tämän hallituksen aikana on viety aseita maihin, jossa niitä käytetään siviilejä vastaan ja mitä kytköksiä hallituksen jengillä on esim. kansainväliseen aseteollisuuteen.
Sodan suurin syy on rahanahneus ja sitä aseteollisuuden kautta kerätään.
Syynä sotaimiseen käytetään politiikkaa, uskontoa, terrorismia, kommunismin pelkoa, kapitalisminpelkoa, mutta suurin syy taustalla on ahneus ja vallanhalu.
Länsidemokratiaa huomattavasti parempi vaihtoehtohan olisi ollut "Rauhanvaltion" levittämä kommunismi Isä Aurinkoisineen.
Hölmöimmillä on vain kaksi ääripäätä vaihtoehtoinaan, ja ne ovat itseasiassa sama asia vivahde eroin. Kumpikaan ei ole suositelvaa, ja asia selviäisi järjellisesti hoitaen. Ei kuitenkaan sellaista porukkaa ole viimeaikoina hallituksissa näkynyt.
Minä en nyt ymmärrä miksi edistystä ja kehitystä maailmaan vieneelle länsidemokratialle pitäisi olla vaihtoehto. Joskus homma on tietysti mennyt vähän rumaksi kuten esim. Vietnamissa. Päämäärä oli kuitenkin hyvä eli kommunismin leviämisen estämisen.
Sehän se pointti onkin, et ymmärrä.