Pcos ja inofolic

PCOS

Hei!
Onko kenelläkään kokemusta inofolic tuotteesta? Sairastan pco:ta ja toiveeni on korkealla että saisin tästä avun. Onko joku saanut kuukautiset pyörimään tai kenties jopa tullut raskaaksi? Kaikki tieto olisi tärkeää. Kiitos jo etukäteen!

4

1505

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pco

      Kokemuksia kiitos

    • InofolicC

      Hei! Kylläpä vain! Aloin käyttää Inofolicia ensimmäisen kerran syksyllä 2016, silloin ei kuukautisia juuri ollenkaan viimeisenä kuluneena vuonna. Pientä tuhruttelua välillä. Kuukauden käytön jälkeen kunnon menkat ja samalla raskauduin, esikoinen syntyi 8/2017. Nyt keväällä vauvakuume alkoi nostaa päätään ja päätimme alkaa yrittää toista. Jälleen ehdin kuukauden käyttää Inofolicia ja tärppäsi heti. Nyt rv 10 menossa :) Inofolicin lisäksi kiinnitin huomiota ruokavalioon ja liikuntaan ja lepoon, eli söin tarpeeksi kunnollista puhdasta ruokaa, urheilin mutta en sataa kertaa viikossa, ja pyrin lepäämään. Itse kyllä vannon Inofolicin nimeen!! :) Ja tosiaan ennen ekaa raskautta ei minkäänlaista ovista tiedossa, lääkäri sanoi ettei mitään tapahdu. ;)

    • Popmei

      Moi! Minulla myös positiivinen kokemus Inofolicin käytöstä. Minulla ei ollut kuukautiset alkaneet koska imetin reilu 1v esikoista, mutta aloin käyttää inofolicia ja 1,5 kk päästä alkoi kuukautiset! Sitten heti niiden jälkeen tulin raskaaksi <3 eli minullakin toimi <3

      • Sucre

        Oletteko syöneet valmistetta myös raskauden aikana :) ? Mahtava juttu, paljon onnea teille <3


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      302
      1239
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      309
      1193
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      958
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      88
      931
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      909
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      889
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      742
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      14
      618
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      577
    Aihe