Turvapaikanhakijoiden vastaanotto lopetettava!

terroristejahuijareita

Terrorismintutkija tekeytyi turvapaikanhakijaksi ja oleskeli vastaanottokeskuksissa - "Ne ovat terrorismin kasvualustoja"

Toimittaja, terrorismintutkija Shams ul-Haq tekeytyi turvapaikanhakijaksi, eli kaikkiaan 35 eri vastaanottokeskuksessa Saksassa, Itävallassa ja Sveitsissä ja kirjoitti kokemuksistaan kirjan "Terrorin pesäpaikat".

- Tunnen siirtolais- ja pakolaisviraston sekä poliisin työntekijöitä, ja heidän mukaansa järjestelmä ei toimi. Kukaan ei huomannut ainakaan minun tuplarekisteröintiäni, vaikka annoin joissakin tilanteissa sormenjälkenikin.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201701092200050878_ul.shtml

Toimittajan mielestä ratkaisu teroiluun on tehdä vastaanottokeskuksista viihtyisämpiä. Paljon parempi ratkaisu on, ettei hakijoita enää päästetä Eurooppaan.

12

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jdhyyych

      Kaikkia pakolaisia pitää auttaa edullisesti ja tehikkaasti lähellä, ja oikeita pakolaisia siellä missä he ovat eli pakolaisleireillä ja naapurimaissaan!

      Pakolaisten vastaanotto kansainvälisten sopimusten ja/tai oman etumme vastaisesti on lopetettava, ja ulkomaalaisilta on poistettava Suomen sosiaaliturva kokonaan! Menkööt hakemaan elätyksensä omista maistaan, kuten niiden maiden miljoonat muutkin ihmiset. Suomen sosiaali- ja terveyspalvelut ovat vain suomalaisia ja maksavia ulkomaalaisasiakkaita varten.

    • Muualla

      Kannattaisi näiden joutilaiden raavaiden miesten pysähtyä vähän ajattelemaan. Paetessa länsimaihin ahdistelemaan ja raiskaamaan naisia niin samoin tekevät heidän maamiehensä heidän vaimoilleen ja lapsilleen jotka jättivät sinne turvattomia.
      Mutta eihän heidän kulttuurissa naisia arvosteta. Paitsi suomalaista suvakkia sen aikaa kun saavat oleiluluvan loppuiäkseen.

    • mmnnbv

      Miksi aina vaan pitäisi auttaa ja antaa apua ulkomaille. Itsehän ovat soppansa keittäneet, joten pärjätköön omillaan

      • Niinkö?


        Tuli mies länsimainen sua käännyttämään
        Olla sait apulainen hänen systeemissään
        Sinut orjaksi tehtiin, että häl' hyvin ois
        Nyt entistä velkaa maksamme pois

        Toimme sotaa ja miekkaa, toimme myös jumalaa
        Nyt vain ruosteista hiekkaa, on poltettu maa
        Älä käsitä väärin, että almu se ois
        Jos entistä velkaa maksamme pois

        Maksamme velkaa

        Niin on vallalle perso rotu meidän kenties
        Missä ruoho ei verso, kävi valkoinen mies
        Kuinka kaivaisit kullan, kuinka puut parturois
        Nyt entistä velkaa

        Maksamme velkaa
        Maksamme velkaa

        Hän on tahkonnut veistä, ootte alistuneet
        Hän on sanonut teistä: ovat valistuneet
        Emme lähetyssaarnaa, eikä virtemme sois
        Me vain entistä velkaa

        Maksamme velkaa
        Maksamme velkaa
        Maksamme velkaa..

        https://www.youtube.com/watch?v=lZb3hZkuHf0


    • vai.velkaa

      Suomalaiset eivät ole koskaan olleet valloittajia vaan valloitettuja, ruotsalaisten ja venäläisten. Joten mikä velka? Kenelle?

      Koska arabit korvaavat sen että pitivät orjina suomalaisia, jotka venäläiset heille myivät?

    • ruotsilla.velkaa

      Ja koska ruotsalaiset korvaavat sen että riistivät ja alistivat suomalaisia?

    • Muualla

      Annetaan maa maahanmuuttajien haltuun ja katsotaan mikä on lopputulos? Ei yhtään kantasuomalaista päättäjiksi. Jos sitten nuo suvakitkin olisivat tyytyväisiä. Kun kaikki suomalaiset palvelisivat noita kunniakansalaisia.

      • sdfdsdfs

        Eikä anneta, kun voidaan olla antamattakin!


      • Äkkilähdöt

        Suvakit mukaan palautuslennoille, voivat siellä toteuttaa yhtestä unelmaa.


    • 433sssg2sss

      Miksi ihmeessä maahantunkeutumisen annetaan vain jatkua, vaikka sen on todettu aiheuttavan ei vain mielettömiä kustannuksia, vaan myös ihan sairaasti mielipuolisia haittoja suomalaisille???!!!

      • 234gg4

        Tarttis varmaan maanpetturihallituksen tehdä jo viimeinkin jotain. ...


      • 3443t

        … omien kansalaistemme turvallisuuden palauttamiseksi entiselle tasolle.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      75
      3636
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      46
      3202
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2391
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      344
      2011
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1769
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1595
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      13
      1471
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      12
      1289
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      45
      1214
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      1130
    Aihe