Voisitko sinä

Vaikka laittaa eston päälle tohon facebookiin. Eikös sitä silloin pitäisi olla näkymätön toiselle? Olenhan minä tajunnut, että tämä on ihan melkein täysin yksipuolista eikä tämä ole ollut enää edes kivaa. Alkanut vain ahdistaa ja haluaisin kyllä jo lopettaa tämän haihattelun. Helpommallahan sitä unohtaa mitä vähemmän näkee missään. Voi kyllä sanoa, että on tässä tullut jo mitta täyteen. Tämä nyt tuli ihan rehellisenä pyyntönä näin melkein ystävinä. Ja ei nyt ihan suoraa kehtaa pyytää. Tiedät kyllä.
9604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miksi et itse laita tai poistu FB ?

Äänestä
  • Mitä se nyt itse auttaa laittaa. Senhän saa sitten itse poiskin. Ja ei nyt välttämättä tämän takia kokonaan tule poistuttua vaikka ei kai tota faceakaan nyt loppujen lopuksi tarvi.

    Äänestä

Miksi? Itsehän vakuuttelit että ystävinä jatketaan. No ethän ole juurikaan tykännyt tai kommentoinut niin mitä sillä on merkitystä? Saakelin että huopaaja ja soupaaja taas. Milloin kelpaan ja milloin en. Onko sinulle tullut viesti ettei ystävyys jatku? Jos on niin sano se. Jos taas omaa mielikuvitusta niin lopeta itse seuraaminen. Mulle ihan sama. En minäkään mikään idiootti ole kuten olet huomannut. Yritit saada minut noloon tilanteeseen kun itse päivität. Toki kiva kuva oli uudesta kämpästä mutta liian julkinen" mulle. Laita ihan itse esti jos huomaat etten voi "tykkäillä" estä en koska hyvin tiedät jos sen teen suutut taas.

Äänestä

Älä sinä naisten hakkaajaP..
voivottele mitään..

Äänestä

Niin klassista suomi24 trollia taas heti aamusta. Eilen joku kaipaa P:llä alkavaa (Pekan kaipaaja?) niin johan niitä Pmiesziä jne ilmestyy jostain skitsofreenikkojen roolihahmo katalogeista. :D

Epäilen itseasiassa enemmän, että nämä ovat jonkun skitson juttusia. Sen verran sekava tapa kirjoittaa.

Äänestä
  • Outoja on nämä vastauksetkin. Hirveetä hermoilua ja saahan tänne jokainen silleen miltä tuntuu. Turha siitä on herneitä vedellä nokkaan.

    Äänestä

  • No täällä on joku massapsykoosi päällä kun harhaiset tunnistelee jokaisen viestin itselleen. Tässäkään tapauksessa ei tarvitse olla kuin joku etäisesti tuttu P:llä alkava facebook-kaverilistalla niin harhaisessa mielessä tämä on juuri häneltä. Aika tonnin seteli ilmeellä tulee seurattua näitä keskusteluja. Ja tiedän, että nämä viestit ovat kuin tyhjiä viestejä kaikille seonneille. Eivät noteeraa millään tavalla kun siinä omassa maailmassa kaikki liittyy itseen.

    Minä en hermoile näistä tai vedä herneitä nokkaan. Mietin vaan mikä on motiivina taas kirjoittaa tällaista. Ehkä avohoito ei olekaan se oikea hoitomuoto.

    Äänestä

Turhaa estellä kun feikkiprofiilin saa luotua kädenkäänteessä

Äänestä
  • Tämä kyllä tuli kokemuksen rinta äänellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peeltähäntämä kirjoitti:

Vaikka laittaa eston päälle tohon facebookiin. Eikös sitä silloin pitäisi olla näkymätön toiselle? Olenhan minä tajunnut, että tämä on ihan melkein täysin yksipuolista eikä tämä ole ollut enää edes kivaa. Alkanut vain ahdistaa ja haluaisin kyllä jo lopettaa tämän haihattelun. Helpommallahan sitä unohtaa mitä vähemmän näkee missään. Voi kyllä sanoa, että on tässä tullut jo mitta täyteen. Tämä nyt tuli ihan rehellisenä pyyntönä näin melkein ystävinä. Ja ei nyt ihan suoraa kehtaa pyytää. Tiedät kyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu