Tekee mieli vaan laulaa sulle, että..

"Näen silmissäin vuotavan kyyneleen. Putoavan mun tyhjään huoneeseen. Ei mikään ei palaa. Ei mikään ei palaa ennalleen.."
4809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kenelle tämä?

Äänestä

Sellasta se on kun pitää toista itsestäänselvänä.

Kannattaisi näitä kaikkia asioita miettiä kun se onni on sylissä eikä vasta sitten kun se on poissa

Äänestä
  • Vitun asperger. Antti Tuiskun ensimmäisiä hittejä.

    Äänestä

  • Ei missään määrätä, etteikö vois herätä todellisuuteen myöhässä. Joskus sitä jää omaan pahaan oloonsa vangiks eikä.pysty antaan.itestään.toiselle mitään.
    Sen huomaa vasta kun ahma hellittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IkäväSua kirjoitti:

"Näen silmissäin vuotavan kyyneleen. Putoavan mun tyhjään huoneeseen. Ei mikään ei palaa. Ei mikään ei palaa ennalleen.."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu