....näitä aborttikannanottojaan tämän tästä, olisi kiva kuulla myös kannanottoja katolisten pappien pedofiilitapauksiin?
Mikä on ulkoministerimme "virallinen" kanta niihin?
Mikä on ulkoministerimme "virallinen" kanta niihin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta, Soini ei puhu sanallakaan katollisen kirkon pappin sekaantumisista lapsiin. Aamu uutissa sanottiin taas jopa 1000 poikaa ja tyttöön sekaantuneet ja vain kaksi joutuu syytteeseen. Miten siniset Elovaaroineen voi hyväksyä hiljaa?
Soinin hiljainen hyväksyntä katolisten pappien hyväksikäyttötapauksiin?
On Soinilta kysytty kannanottoa pedofiilikysymykseen. Soini kovasti kiemurteli eikä halunnut kunnolla vastata. Kyllä se niin on,että tällainen lapsia vahingoittava asia pitää tunnistaa ja tunnustaa. ja sitten käydä avoimesti läpi kaikki portaat myös oikeuden käsittely.. Soini ei ole kykenevä tällaiseen. Hän puolustelee katolisen kirkon raakuuksia,jotka kohdistuvat naisiin ja lapsiin. Tässä on sinisten pääjehu,joka tosin on menettänyt parhaimman teränsä. Nyt ollaan siinä pisteessä,että kuori ja kulissit on heitettyy menemään ja se mikä on Soinille tärkeintä eli naisten ja lasten ihmisoikeuksien polkeminen. Tätä sinisetkin tukevat vaitiolollaan ja Soinin mielipiteen vapaudella. Kyse on äärimmäisen vakavasta asiasta, raakuuksista,joita tuetaan jossakin päin maailmaa ja meidän ulkoministeri antaa tällaiselle toiminnalle tukensa. Soini pois ulkoministerin tehtävistä! Sinitorvelot! Nyt suu auki ja mielipidettä tästä vakavasta asiasta.
Mitä+on+jäänyt+jäljelle+Soinin+sutkauksista+eduskunnassa,+joilla+jytky+tuli?
Jäljellä+on+0,8%+kun+totuus+on+paljastunut.+Heikot+oli+eväät,+suorastaan+kyvyttömät.
Jusula ei ole enää remmissä ja se näkyy "sutkausten" tasossa se on totaalisesti romahtanut kolmevuotiaan tasolle