sitä Kunkun parkkia kun on todistettu miten kansa siirtyy suurin joukoin käyttämään ratikkaa ? Eikä h-autoväkeä tule Treen keskustaan naapurikunnistakaan kun ratikka vedetään niihinkin. Siis tarvitaan ratikan LISÄKSI vielä n. 1 800 uutta parkkipaikkaa h-autoille. Outoa.
Minkähän takia suunnitellaan ja veivataan
kunhan-kyselen
6158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja kustannuksista ei puhuta mitään, koska autoilu
Osa ihmisistä liikkuu ratikalla, osa bussilla, osa omalla autolla, osa polkupyörällä, osa kävellen.
Osa pysyy Lielahdessa
Eiköhän keskustassakin asuvilla ihmisillä ole autoja ja autopaikat taitavat olla kortilla. eikös se ole hyvä, että saadaan autoja pois keskustan katujen varsilta?
""Eiköhän keskustassakin asuvilla ihmisillä ole autoja ja autopaikat taitavat olla kortilla. """
Mutta entäs se kun julistetaan, että ihmiset luopuvat autoistaan sankoin joukoin. Jos joku vielä h-autoa tarvii niin sitten ottaa kännykällä jostain kimppa-auton. Ei tarvita parkkiluolia enää.
Luola tehdään ihan kaiken varalta että josko kansa ei ratikkaan siirrykään vaan kulkee edelleen omalla.