c5 2.0 hdi autom.

onko kellään tullut automaattilaatikosta kahisevaa ääntä kun vaihtaa kakkos vaihteelle ja tasainen nopeus 30-40 on vahdettu uusi laatikkokin mutta ääni ei ole vaan hävinnyt
2592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun näin kerroit. Olen huomannut saman. Ei siitä ole aiheutunut edes tarkkaa muistikuvaa, mutta muistuttaessasi, näin on ollut. Kahinaa on on ollut kuulolla. Autoni on C5 2.0 HDIA. Vm 6/2004.
Autolla on ajettu 14800 Km. Vaihteiston toiminnassa ei ole ollut ongelmia. Pienemmälle vaihto, ja moottorijarrutus ominaisuuksiin piti totutella.
Al4 toimii niinkuin sen pitäisikin.

Äänestä

Olisi mukava kuulla mikä sinun laatikossa rohisee 2 vaihteella???
Kun ei ole laatikon vaihto auttanut!!
minullakin C 5 hdi 2.0 autom. al-4 loota rohisee 2 vaihteella 30- 40 km/h mutta lootasta se ääni ei tule!!! mikä siellä ääntää???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


evakko kirjoitti:

onko kellään tullut automaattilaatikosta kahisevaa ääntä kun vaihtaa kakkos vaihteelle ja tasainen nopeus 30-40 on vahdettu uusi laatikkokin mutta ääni ei ole vaan hävinnyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu