Tänään loppuu

Mä haluan unohtaa sut. Mä haluan jatkaa elämäni suorittamista, yhdessä putkessa menoa, ilman suuria tunteita.
Harmittaa niin paljon, miksi päästin sut ajatuksiini ? Haluan hyvät yöunet takaisin ja mielenrauhan. Haluan, että tää on ohi menevä ihastus, eikä mitään suurempaa. Miksi pää ja ajatukset ei tottele mua ?
8851
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Koska mäkin tykkään susta ja tiiät sen

Äänestä
  • Aika outo tapa näyttää se. Välttelet porukoissa oikein kunnolla.

    Äänestä

  • Nyt1235 kirjoitti:

    Aika outo tapa näyttää se. Välttelet porukoissa oikein kunnolla.

    Mutten kahdenkesken?

    Äänestä

Meen lukkoon aina kun sut nään.

Äänestä
  • Näköjään oot lukossa, kun et vastaa viestiinikään..

    Äänestä

  • Nyt1234 kirjoitti:

    Näköjään oot lukossa, kun et vastaa viestiinikään..

    :D ;D

    Äänestä

Sama homma. Uskomatonta miten puolituntematon ihminen voi saada sekaisin ja yöunet menemään. Tänäänkin vain huomasin olevani ilmaa hänelle. No tietyissä tilanteissa se onkin ihan sopivaa.

Jollain tapaa vain tahtoisin hänen kanssa keskusteluyhteyksiin mutta en edes tiedä olisiko meillä mitään juteltavaa. Hän ei todellakaan tiedä tuntemuksistani, jos tietäisi niin varmaan pitäisi ajatusta jotenkin sairaana . Välillä kuitenkin ajatus että lähestyisin häntä, tuntuu todella hyvältä mutta jo viimeistään seuraavana päivänä ymmärrän, että se olisi kardinaalimunaus.

Sorry ku tulin avautumaan tähän sun ketjuun, samaistuin vain aloitukseesi.

Äänestä

Mäkin päästin hänet ajatuksiini: se ei harmita mua.
Mielenrauhakin on osittain mennyt: kuka sitä kaipaa.
Rakkaus on lahja, joka sulle annetaan eikä missään sanota, että se olis helppoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt1234 kirjoitti:

Mä haluan unohtaa sut. Mä haluan jatkaa elämäni suorittamista, yhdessä putkessa menoa, ilman suuria tunteita.
Harmittaa niin paljon, miksi päästin sut ajatuksiini ? Haluan hyvät yöunet takaisin ja mielenrauhan. Haluan, että tää on ohi menevä ihastus, eikä mitään suurempaa. Miksi pää ja ajatukset ei tottele mua ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu