17.8. Aiheet
01: Professori Puolimatka poliittisen ajojahdin kohteena
02: Unkari lopettaa sukupuolentutkimuksen yliopistoilla
03: Timo Soinin aborttipuheet suututtavat jälleen
https://www.oikeamedia.com/o1-79227
01: Professori Puolimatka poliittisen ajojahdin kohteena
02: Unkari lopettaa sukupuolentutkimuksen yliopistoilla
03: Timo Soinin aborttipuheet suututtavat jälleen
https://www.oikeamedia.com/o1-79227
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kannattaa katsoa.
Joo, tukevaa faktaa.
Nostoa.
Jep!
Kamalaa potaskaahan tuo on, ihan kuten oli se alfa telkkarin ohjelma jossa tuota "Puolimatka asiaa" käsiteltiin. Kun ei sen vertaa näköjään ole suoraan sanottuna järkeä, että ymmärrettäisiin se, että jos yliopisto on ja kahdesti huomauttanut, ettei Puolimatka saa liittää yliopistoa tai esiintyä sen edustajana uskonnollisviritteisissä kirjoituksissaan, antaen kuvan, että kyse on tieteellisestä julkaisusta, niin mitä tekee Puolimatka ? Tukkii vaan väkisin. En tiedä pojat mutta meilläpäin tuollaisia kutsutaan puolijauhosiksi.
Ja niin ylipäätänsä. Mikä ihme siinä on, että itseään "oikeina uskovina" pitävät hetero ukot miettivät vaan kaiken päivää homoseksiä. Ei herranen aika, eikö teillä ole vaimoja ?
Soini taas saa olla abortista ihan mitä mieltä haluaa. Olikohan muistaakseni 56- vuotias mies, joten helppo huudella, eikä myöskään ole tehnyt minkäänlaista aloitetta millä tuota aborttimäärää saataisiin pienemmäksi. Omista eduistaan on kyllä huolehtinut mutta oikeaksi vastuunkantajaksi ja ratkaisujen esittäjiksi hänestä ei taida olla, tuo viimeinen kun on sitten jo ihan oikeaa työtä. Pedofiliankin toki tuomitsee mutta eipä tuo sen puolesta marssi , eikä osoita mieltään,katollinen kirkkohan on pedofiilinen paratiisi ja sieltä lienee tullut eniten näitä poikiin kohdistuneita seksuaalisia hyväksikäyttöjä esiin, joten suuria puheita joilla ei mitään oikeata pintaa.