Onko postille jotenkin edullisempaa lyödä kirjeeseen ruma mustavalkoinen tarra kuin laittaa siihen postimerkki?
Miksi posti virkailijat / myyjät eivät osaa kysyä haluaako asiakas postimerkin?
Jos postiin menee ja asettaa kirjeen tiskille niin se tyyliin revitään kädestä ja lyödään ruma tarra päälle eikä kysytä mitään muuta kuin rahaa.
Miksi myyjät vihaavat postimerkkejä niin paljon? Eivät halua edes koskea niihin?
Kammotus on sellainen asiakas joka haluaa jopa valita postimerkin! Yksikin myyjä sanoi, vastenmielisesti postimerkin kirjeeseen lyödessään, että 'se nyt on sama minkä merkin siihen laittaa'.
Miten myyjiksi on valikoitunut tällaisia anti-keräilijöitä jotka kokevat postimerkit itseensä kohdistuvana vainona jotka pitäisi polttaa roviolla?
Miksi postissa ei saa postimerkkejä?
7
251
Vastaukset
- EiItsekäsLoinen
Olet sairas itsekäs loinen. Muiden aika ja työ ei merkitse sinulle mitään. Muut saavat odottaa sinua jonossa. Jos sinä haluat ostaa euron tuotteeen, olet valmis kuluttamaan muiden työaikaa sen tuotteen valintaan yli 10 euron edestä.
Muista jatkossa: Jos haluat ostaa jotain erikoispalveluja itsellesi, maksa niistä täysi hinta kaikkine veroineen ja lisäkuluineen jossakin erikoisiikkeessä muita häiritsemättä. Oletko valmis tähän? Paljonko olet valmis maksamaan 2 euron postimerkistä?- PaikalIa
Ajattelen vastaanottajaa postimerkkiä valitessani, en kaupan myyjän tunteita.
Kokonaisvaltainen ajattelu puuttuu jos ei haluta palvella.
Kieltäkää irtokarkit ja irtopostimerkit ja muut mielestänne vähäpätöiset ostokset. - PaikalIa
Tässä saa hävetä silmät päästään kun ulkomaille lähettää kirjeitä ja vastaanottaja ei näe kuoressa Suomi-ikoneita vaan ruman mustavalkoisen numerotarran.
- hgfgsdf
Mikä siinä sitten on niin vaikeaa: Osta postimerkit, liimaa merkki kuoreen ja ojenna se vasta sitten postin työntekijälle.
- PaikalIa
Haluan että Minua palvellaan ja Minulle tarjotaan erilaisia vaihtoehtoja. Minä päätän sitten mikä tuntuu parhaalta. Sitä vartenhan palvelijat ovat!
- PaikalIa
En voi tietää paljonko tarvitsen postimerkkejä. Riippuu painosta, mihin maahan lähetän ja näissäkin on eri hintavaihtoehtoja. Lisäksi haluan valita oikean postimerkin kullekin vastaanottajalle yksilöllisesti.
- PaikalIa
PaikalIa kirjoitti:
Haluan että Minua palvellaan ja Minulle tarjotaan erilaisia vaihtoehtoja. Minä päätän sitten mikä tuntuu parhaalta. Sitä vartenhan palvelijat ovat!
Niin ovat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1819531Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3617248Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1106086Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen294308- 1764160
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht983864Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu953769Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.373333- 1983207
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182785