Koska tietät niin paljon ja vastailet kovasti,
täällä olis paljon kysymyksiä oottamassa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1000000000000010&posting=22000000006861867
Voit vastata myös suoraa tähän:
Tsässä kysysmys
Jaakko Hämeen-Anttilan
Koraanin selitysteoksessa lukee, että
Koraani ei vaadi "vaimon" olevan vielä edes murrosiässä.
Mitäs sanot?
Aabraham vastaatko?
5
220
Vastaukset
- lukekaa!
65:4
- Kysymys
En anna fatwoja.
Kirjoittanut: Aabra-ham 20.2.2005 klo 00.19
En ole muslimi.
KUITENKIN aabraham suosittelee Jaakko Hämeen-Anttilan mielipiteitä, vaikka Jaakkokaan _ei_ ole muslimi. Jaakko on kristitty.
>Tässä hieman muutakin tietoa
>Kirjoittanut: Aabra-ham 17.2.2005 klo 19.51
>http://www.kepa.fi/kumppani/arkisto/2002_2/2325
>http://zope.kriittinenkorkeakoulu.fi/kriitkk/kriittinenkatsaus/1-2002/jihad
Nyt on siis selvästi osoitettu, että aabrahamille kelpavat ainoastaan islamista positiivisesti kertovat faktat.
Islamista mahdollisesti negatiivisen kuvan antavat faktat aapo sivuuttaa ja lakaisee maton alle, mikä tutkimusten mukaan aiheuttaa mm. seuraavaa:
"Monikulttuurellisuutta vaadittaessa on pystyttävä hyväksymään, että vieraat kulttuurit tuovat Eurooppaan positiivisia, mutta myös negatiivisia piirteitä. Hartleyn mukaan myös negatiivisista asioista onkin uskallettava puhua. Ongelmien kieltäminen avaa vain portteja muukalaisvihalle, syrjinnälle ja väärille ennakkoluuloille."
(s.53)
********
Ulkopolitiikan haasteita 3/1992, Ulkopoliittinen instituutti
Matti Saarelainen: Muhammedin pitkä varjo
Tutkimus poliittisen islamin Länsi-Euroopalle aiheuttamasta haasteesta
2. painos, 1993
********
Kuinka paljon lyödään vetoa, että aapo vastaa minulle "Jospa SINÄ ymmärtäisitkin Matti Saarelaisen ajatuksista edes jotain..."?
Jos aapo tähän viestiin vastaa, hän jättää asiat sivuun ja yrittää mitätöidä minut henkilönä.
Hän kääntää aina asiat koskemaan henkilöitä, mikä on keskustelun ensimmäinen ja pahin este.
Ehkäpä paras esimerkki tästä aapon sekoittavasta ja harhauttavasta taktiikasta on täällä (lue koko ketju):
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1000000000000010&posting=22000000006842547Jospa SINÄ ymmärtäisitkin Matti Saarelaisen ajatuksista edes jotain...?
PS. Jatkuvasti nimimerkkiään vaihteleva ei kai halua ottaa vastuuta kirjoituksistaan edes fiktiivisenä henkilönä? Joten tuskinpa taervitsee edes yrittää mitätöidä.
>>Jos aapo tähän viestiin vastaa, hän jättää asiat sivuun ja yrittää mitätöidä minut henkilönä.>>- uapå
Aabra-ham kirjoitti:
Jospa SINÄ ymmärtäisitkin Matti Saarelaisen ajatuksista edes jotain...?
PS. Jatkuvasti nimimerkkiään vaihteleva ei kai halua ottaa vastuuta kirjoituksistaan edes fiktiivisenä henkilönä? Joten tuskinpa taervitsee edes yrittää mitätöidä.
>>Jos aapo tähän viestiin vastaa, hän jättää asiat sivuun ja yrittää mitätöidä minut henkilönä.>>Tunnustit edes jotain.
"hän kääntää aina asiat koskemaan henkilöitä, mikä on keskustelun ensimmäinen ja pahin este."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä313627- 1281466
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu111341- 711058
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1901052- 581041
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26977Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38951Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.67930Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹78895